Сергій Гемберг: “За любов до музики вдячний мамі”
на відкриття
банку готував англійською
— Розкажи про свої кулінарні уподобання.
— Люблю з’їсти щось смачненьке, нестандартне. Скажімо, суші. Подобається грузинська кухня та вино. Моя мама завжди добре готувала грузинські страви скажімо, лобіо, сациві.
— Як так сталось, Сергію, що очолив відділення банку у 23 роки?
— Почав трудову діяльність у “Правекс-Банку”, але прагнув потрапити саме в іноземний банк. Хотілося трудової утопії. А іноземних банків у Рівному не було. Коли до мене дійшли чутки про те, що нібито “Райффайзен” збирається працювати з одним із наших підприємств, дзвонив у Київ і цікавився їхньою перспективою роботи у місті Рівному. І видно, я їх дістав, бо вони мене, як виявилось, запам’ятали.
— Тобто ти очолив відділення цього банку завдяки допитливості й наполегливості?
— Думаю, не через це. Адже керівник повинен мати певний набір якостей. Хоча для мене й досі загадка, чому вони зупинилися саме на мені. Претендентів на цю посаду було дуже багато, а вимоги до кандидатів — високі. Можливо, вони хотіли ліпити спеціаліста від початку. Пригадую, коли ми відкривалися, всю документацію готував англійською мовою. Справжнє випробування, незважаючи на те, що англійську знав добре. А першими нашими клієнтами були іноземці, які заходили, побачивши знайомий логотип “Райффайзен”. Після того, як “Райффайзен” продали угорцям, очолив рівненське відділення “ОТП Банку”.
— Нові банки у місті з’являються чи не щодня, а людей у місті не більшає. Відтоку клієнтів не спостерігається?
— Ні. Потік клієнтів тільки зростає, адже попит на банківські послуги збільшується. Для бізнесу кредити — необхідна справа. Деякі бізнесмени ростуть разом з банками. Молодь тягнеться до прекрасного й відповідно купує більше. Клієнтів вистачить усім. Моя думка: банків буде ще більше, адже головні гравці ринку поки що в Україні не дуже активні. А далі, на мою думку, нас чекає польський сценарій розвитку банківського ринку. Нині у цій країні немає жодного власного банку — всі іноземні. Можливо, і у нас вітчизняний капітал просто не витримає.
— У Рівному є конкуренція між банками та банкірами?
— Між банкірами конкуренція майже відсутня, незважаючи на те, що ми працюємо на показники. У місті є два покоління банкірів. Перше покоління керівників з величезним менеджерським досвідом, який отримали у партійних структурах. Друге покоління — молоді менеджери, що вчилися банківській справі, але вони без досвіду. Зі старшими колегами не спілкуюся, хоча їх дуже поважаю.
Запустив портал “Ділове Рівне”
— Поєднуєш банк з інтернет-порталом?
— Ще коли був студентом, заходив на різні бізнес-сайти і побачив там багато цікавого та корисного. Захотів зробити щось подібне. Два роки виношував ідею — і у 2002 році запустив портал “Ділове Рівне”. Але цей проект потребує серйозного ставлення та багато часу. Він має велику перспективу. Розумію, що не можна займатись багатьма речами одночасно. Тому спочатку — банк. Хоча зараз відкрив себе ще в одному амплуа — продюсера. Дуже сподобалось.
— Маєш на увазі “ART JAZZ cooperation Луцьк-Рівне 2008”?
— Я людина творча, й мені необхідна свобода. Якщо є свобода рішень у рамках певних правил, то можна робити хорошу справу. Скажімо, в “ОТП Банку” ініціатива не карається. Маю можливість підтримувати мистецтво, проведення форумів, конференцій. Побачив, що культура дає найбільше резонансів у суспільстві, адже у місті нічого не відбувається. Підтримка культурного чи мистецького заходу одразу попадає на слух — тому це хороший PR хід.
— А “Піккардійська терція” на фестивалі — це також хороший хід?
— Пересічний слухач не знає Ігоря Закуса, Ольгу Войченко та багатьох інших. Проте “Піккардійську терцію” знають всі, тому ми їх і запросили. На фестивалі глядачі мали можливість почути різноманітний джаз. Професіонали сходяться на думці, що американці були неймовірними, а для пересічних глядачів найкращою була “Піккардійська терція”.
— Яке майбутнє фестивалю?
— Зараз плануємо розпочати переговори з Ларисою Доліною та Гайтаною щодо їхньої участі у джазовому фестивалі наступного року.

Гороскоп на 6 травня 2025 року для всіх знаків зодіаку

Щоденний гороскоп на 6 травня 2025 року чітко показує, що не всі знаки зодіаку матимуть спокійний день. Лев, Скорпіон та Риби можуть відчувати тривогу через майбутні зміни, тоді як Овен та Терези відчують приплив позитивної енергії, який допоможе їм впоратися з викликами.
переглядів: 319
Спаржа в листковому тісті з шинкою та сиром: ідея для смачної вечері

Шматочки соковитих овочів надають цим простим і швидким шарам вишуканий і свіжий смак.
переглядів: 266
День ангела Ірини : щирі вітання та теплі побажання

Сьогодні, 5 травня, День ангела святкують Ірини, Іринки, Ірочки. Нехай найкрасивіші вітання звучать сьогодні для вас.
переглядів: 523
Всесвітній день гігієни рук: коли, як і навіщо мити руки

Кожного року, 5 травня, відзначається Всесвітній день гігієни рук, який нагадує нам, що чистота – не лише ознака хорошого виховання, але й запорука здоров'я.
переглядів: 339
Сьогодні день пам'яті ікони Божої Матері "Невипивана чаша": молитва до Пресвятої Богородиці

Ікону Божої Матері "Невипивана чаша" вважають чудотворною. Образ зцілює людей від пияцтва, наркоманії та інших пристрастей, які можуть зруйнувати життя людини.
переглядів: 342