Ми у Facebook
11.12.2008, 23:32

“Кинути” банк

Чи можна взяти житло в кредит, не платити банку і залишитись із придбаним майном? Думаєте — ні? Теоретично можна…
На кожен “хитрий” болт завжди знайдеться гайка з “лівою” різьбою. Ця приказка може стати реальністю і в спробі перехитрити банк та не повертати кредит. Якщо ви вирішили “кинути” фінустанову, робити потрібно все поетапно і послідовно.

Ні кола ні двора
Ви взяли кредит. Оформили купівлю омріяного житла, скажімо, квартири. За правилами, оригінали документів на право власності мають зберігатись у банку, до того моменту, коли ви виплатите позику. Але інколи недосвідчені працівники кредитних відділів (ну чого гріха таїти, сиділи там до кризи зазвичай “необстріляні” студенти) просто забували їх забрати. Правильно, нехай вони краще лежать у вас…
Першим ділом пропишіть у новопридбаній житловій площі неповнолітню дитину. Згідно з українським законодавством, жоден суд не може виселити з квартири дитину, а відповідно не викине на вулицю і вас.
Крок другий. Якийсь час ви, звісно, старанно погашаєте кредит, не треба одразу дратувати банк. Тим часом усе своє рухоме і нерухоме майно переписуєте на дружину, дітей та улюбленого пса. Звісно, ви не можете переписати саму квартиру, придбану в кредит, але це й не потрібно.
Коли ви залишитесь “голий і босий”, час переходити до наступного етапу.
Згідно із законом, майно у подружжя спільне, значить стягнути борг можуть з вашої “другої половини”. Що в такому разі слід зробити? Правильно, розлучитись. Фіктивно. Ви можете й далі жити з коханою людиною в одній квартирі, але перед законом ви будете чужі люди.
І наостанок. Домовтесь зі своїм начальством, щоб вам офіційно встановили мінімальну зарплату, а решту — виплачували “в конверті”.
От тепер можете приступати до “кидка”. Перестаєте платити кредит — і через деякий час банк починає вами цікавитись. Ви кажете, що “грошей немає”. Тоді кредитор спробує продати заставлене майно, тобто придбану в кредит квартиру. Але… там прописана неповнолітня дитина. Відповідно, щоб продати квадратні метри, банку доведеться чекати, доки вашому чаду не виповниться 18 років. Звісно, спробують отримати своє від рідних, але їх у вас немає. Дружини — немає, а будь-який інший родич за вас не відповідає.
Через суд банк вимагатиме виплати боргу за рахунок вашої зарплати, яка у вас… мінімальна. Тобто офіційно 605 гривень у місяць. За законом, з вас можуть утримувати на користь банку не більше 20 відсотків від цієї заробленої суми.
Якщо взяти, що квартира в середньому коштувала 70 тисяч американських гривень, що в перерахунку на наші рідні. За курсом НБУ на 10.11.08 року, це становить 519 400 гривень. 20 відсотків від 605 гривень становить аж 121 гривню. Якщо розділити суму боргу на вирахування з вашої зарплати, то виявиться, що банк отримає свої гроші через… 4292 роки і 5 місяців. Дай, Боже, вам стільки прожити…
Хіба це життя?
Вважаємо, що в цьому бою ви перемогли. Але чи виграли війну? Адже до самої смерті вам доведеться, як шпигуну, жити на нелегальному становищі, та ще й без права виїзду за межі країни. А ви не знали? Так, вас просто не випустять. Так само ви не зможете на себе купити машину, квартиру чи будь-які інші земні блага. Через те, що у вас постійно значитиметься мінімальна заробітна плата, вам відповідно нарахують мінімальну пенсію. Так, у нашій країні розмір пенсії прямо пропорційно залежить від розміру заробітної плати.
А раптом ваша дружина, з якою ви офіційно чужі люди, закохається в сусіда. Вона ж вільна жінка, до того ж не найбідніша, оскільки все майно офіційно, а отже у повному розумінні слова, належить їй.
У підсумку може виявитись, що у вас немає забезпеченої старості, дружини, сім’ї. Зате у вас є квартира, де ви можете жити з гордістю, що “кинули” банк. Але тільки до повноліття прописаної там дитини, після чого вас таки виселять на вулицю, а квартиру продадуть. Вам же доведеться і далі виплачувати борги зі своєї мінімальної зарплати.
Можливо, все це трохи перебільшене, але частина істини все ж там є. Так що все-таки варто пам’ятати, що на кожен “хитрий” болт є гайка з “лівою” різьбою…





На правах реклами