Ми у Facebook
10.06.2009, 15:23

“Вас не перевіряли – перехрестіться!”

Ярослав Сиротюк: ”Десять райрад на понаднормові виплати затратили 315 тисяч гривень. Такі ж порушення є і в апараті облради”

Ревізори КРУ перевірили бюджетні установи Рівненщини. Зокрема, звідки чиновники брали гроші та куди їх дівали впродовж 2007-2009 років. Для оголошення результатів перевірок навіть позачергову колегію облдержадміністрації зібрали минулого тижня.
— Загалом консолідований бюджет Рівненщини на 2007-2008 роки склав близько 4,7 мільярда гривень, — розпочав свою доповідь керівник ревізії, заступник начальника КРУ у Львівській області Ярослав СИРОТЮК. — Однак контрольними заходами КРУ охопило лише 281 мільйон гривень.
Як виявилось, фінансових порушень і серед управлінців вистачає. Щоправда, більшість з них — несуттєві й до матеріальних втрат не призвели. Наприклад, за словами пана Сиротюка, органи місцевого самоврядування протягом 2007-2009 років затверджували місцеві бюджети з порушеннями — пізніше двотижневого терміну від опублікування Держбюджету України. Зокрема, у 2009 році таких було прийнято аж 12.
Зауважили ревізори, що органи місцевого самоврядування не використовують прямі резерви наповнення бюджету, надаючи численні пільги з платежів. Загальна сума їх склала 3 мільйони 233 тисячі гривень. Левова частка у цих цифрах належить Рівненській та Дубенській міськрадам.
Те ж стосується і заборгованості з платежів до місцевих бюджетів, яка на 1 січня цього року досягла 7,8 мільйона гривень. Ліквідації таких боргів могла б, на думку Ярослава Сиротюка, покращити фінансовий стан області.
Варто зазначити, що серед усіх названих порушень знайшлося кілька “цікавих”.
— Це стосується дотримання постанови Кабміну “Про фінансове забезпечення органів місцевого самоврядування”, — акцентував пан Сиротюк. — Десять райрад не дотримали (наголошую — рекомендованої) чисельності працівників апарату управлінь. І тільки по цих десяти райрадах на понаднормові виплати затратили 315 тисяч гривень. А в загальних розрахунках — близько двох мільйонів. До слова, це стосується і апарату Рівненської облради…
Ревізори також дійшли висновку, що у бюджетних закладах неправильно розподіляють кошти. До прикладу, управління капітального будівництва по 38 тендерах заключили договори з… 61 субпідрядною організацією. А в міській центральній лікарні взагалі на один мільйон гривень знайшлося аж 15 (!) підрядників.
— Чи є можливість слідкувати за використанням коштів при такому їх розпорошенні? — задав риторичне питання головний ревізор.
У свою чергу, в обласній держадміністрації провину визнають. Та зазначають: більшість порушень — звичайні огріхи, яких могло б і не бути.
— Наприклад, по Острожецькій сільраді не були взяті на облік: дороги, пам’ятники, обеліски, приміщення футбольного клубу, трибуни для глядачів тощо. Усе це народне добро й було оприбутковане на 625 тисяч гривень! — пояснила начальник головного управління фінансів РОДА Людмила КУШНЕР. — От вам і зафіксоване порушення. Те ж стосується й онкодиспансеру, де не порахували дерева та лавочки на території…
А от Рівнераді ревізори зробили зауваження з приводу 62 тисяч гривень, виділених на депутатську діяльність.
— Але ці кошти пішли на проведення сесій міськради, на ремонт приміщення сесійної зали. Крім того, була прийнята відповідна програма… — виправдовувався заступник міського голови Рівного з економічних питань Сергій ВАСИЛЬЧУК.
Врешті і ревізори, і чиновники зійшлися в думці — кожен з них виконує свою роботу. КРУ — перевіряють, а службовці — вчать законодавство.
Насамкінець, голова Рівненської облдержадміністрації Віктор МАТЧУК наголосив:
— Я раджу тим, кого не перевіряли, перехреститися. Але врахувати досвід своїх колег, яким тепер доводиться десь виправдовуватись, виправлятись, а десь і більш серйозніші наслідки вирішувати…





На правах реклами