“Бажання є. A можливість?”
Першим “проти” виступив голова фракції БЮТ в Рівненській облраді Микола КУЧЕРУК. Він, з одного боку, подякував своїм колегам — розробникам проекту Олегу Хомичу та Ігорю Пшеюку — за те, що “вони цей проект ходять, ходять і практично виходжують”. З іншого — назвав його малоперспективним.
— За нашої каденції палац спорту, як вони (розробники – авт.) його називають, або ж ДЮСШ, як називає облдержадміністрація, ми не побачимо, — заявив Микола Кучерук. — Тому що землі на Макарова, які належать Рівненській РДА, — виставлені на аукціон. Крім того, щоб погодити відвід земельної ділянки хоча би на 5 гектарів, спеціалісти з Держкомзему кажуть: лише в області потрібно півроку, а скільки часу це тягнутиметься у Кабінеті Міністрів?..
Саме тому Кучерук запропонував повернутися до попередньої пропозиції, яка звучала на постійних комісіях облради: обласну ДЮСШ збудувати в центрі міста або в районі автовокзалу на вул.Київській.
У свою чергу, депутат Рівненської облради (фракція “Наша Україна”) Віра КОБИЛЯНСЬКА наголошувала: на бюджетний мільйон знайдуться справи нагальніші.
— Нормальний господар перед тим, як щось будувати, дивиться, що в нього недобудоване. Хто був останнім часом в онкодиспансері? — палко з-за трибуни виголосила пані Кобилянська. — Там коридори забиті хворими точно так само, як на базарі — не можна проштовхнутися! У кого сьогодні підніметься рука дати мільйон на спорткомплекс, коли стоїть недобудований диспансер, де накритий дах і ростуть дерева з вікон?! Ми тяжко кошти заробили, а тепер їх розбазарюємо! Як можна займатися гігантоманією? Це просто наслідки комунізму…
На її думку, краще дати субвенцію на місто Рівне — гроші на розвалений стадіон “Авангард” або дитячий комплекс біля Палацу дітей та молоді, де запланований і басейн, і спортивний комплекс для рівненських дітей.
З пропозицією облраді розглянути спільно з Рівнерадою можливість розташування ДЮСШ у самому обласному центрі, зокрема на вулиці Костромській, виступив і депутат Рівненської облради (фракція УНП) Олег КОВАЛЬЧУК.
А от голова фракції Партії регіонів в Рівненській облраді Анатолій ЮХИМЕНКО відверто дивувався, навіщо витрачати мільйон на “картинку з хмаринками”.
— Звертаюся до Віктора Йосиповича: у вас дуже хороший професійний заступник… — зауважив пан Юхименко, повернувшись до голови Рівненської облдержадміністрації Віктора Матчука. — При Сороці Миколі Петровичу (я не пам’ятаю, як там за Червонія було), такі роботи робилися безплатно! Намалювати картинку з об’єктом, сонцем, хмарами — дуже просто, але тратити на нього мільйон — ви мене вибачте…
Що ж до подальшого будівництва спорткомплексу, Анатолій Юхименко іронічно зазначив: “Бажання будувати у нас є, але чи є можливість?”.
Цікаво, що на виступ Юхименка на підвищених тонах перший заступник голови Рівненської облради Валентин КОРОЛЮК, якому довелося головувати за відсутності Олександра Данильчука (останній пішов у відпустку), відповів: “Голосніше говоріть, бо дехто спить”. Виявилось, що в розпалі дискусійних виступів хтось із представників районних адмінресурсів солодко спав на задніх рядах… Сам же Королюк виглядав доволі розгублено. По-перше, помітно було, що він недосконало знає регламент проведення сесійного засідання (про що йому не раз протягом сесії наголосили колеги-депутати). По-друге, не надто успішно йому вдавалося згуртовувати та переконувати депутатів…
Таку спробу вирішив зробити губернатор Рівненщини.
— Протягом кількох останніх сесій не один депутат облради (до речі, і покійний Василь Червоній) ставили питання, що не може існувати обласний центр без обласної дитячо-юнацької спортивної школи. А в Рівному вона якраз відсутня, — констатував голова Рівненської облдержадміністрації Віктор МАТЧУК. — Чи можемо ми всерйоз розраховувати на землі на Костромській? Забули… “Надежды юношей питают”. Давайте будемо робити там, де ми можемо проконтролювати. А по Макарова (землі, які належать Рівненському району) — це єдиний шанс, іншого немає.
Щодо інвесторів, то Віктор Матчук додав:
— Інвесторів можна залучати до об’єктів, які носять комерційний характер. Це, очевидно, не ДЮСШ. Там повинен бути гральний комплекс для командних видів спорту. Оскільки в Рівному немає де проводити ігри належного рівня. Є чемпіони Європи, світу, а немає жодного борцівського залу! Немає борцівського килима, ми його привозимо з Березного.
Крім того, у властивому для нього іронічному тоні, Матчук розповів, чому зібрали позачергову сесію облради.
— Саме головне, що є “гарні” хлопці, які тримають цих 9 гектарів на Макарова майже у кишені. Давайте не будемо виділяти на землевідвід ніяких грошей та зробимо їм подарунок! Давайте…
Врешті-решт, після майже тригодинного обговорення зібрали на погоджувальній нараді голів фракцій, після якої, як не дивно, переважна більшість депутатів проголосувала за це рішення. Отож, уже незабаром проведуть тендер для того, щоб визначити підрядну організацію, яка займеться виготовленням проектно-кошторисної документації для будівництва ДЮСШ.

Коли плаче місто: про гідне прощання з Героями в Рівному та силу спільного болю

Є моменти, коли місто завмирає. Коли чорна процесія рухається вулицями, і кожен, хто зустрічає її, мимоволі стає частиною великого спільного горя. Це миті прощання з Героями – людьми, які віддали своє життя за Україну. У Рівному ці церемонії вже давно стали особливим актом пам’яті, гідності та шани.
переглядів: 339
Вітання із Днем ангела для Івана 2025

У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа. Цього ж дня прийнято вітати чоловіків із цим ім'ям з Днем ангела.
переглядів: 368
Який сьогодні день: 8 травня

У четвер, 8 травня, в Україні вшановують День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Це день скорботи за мільйонами загиблих, поваги до ветеранів і нагадування про ціну миру.У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа.
переглядів: 333
У кого сьогодні День ангела

Дізнайтеся, кого треба сьогодні, 8 травня, вітати з іменинами.
переглядів: 331
Повернення до цивільного життя: Як Рівненщина готується до реінтеграції ветеранів

Ті, хто захищає нас на фронті, дуже часто потребуватимуть допомоги та підтримки у цивільному житті, коли до нього повернуться. І гідно зустріти наших Захисників та Захисниць – справа дуже гідна та відповідальна, це фактично обов’язок цивільного населення.
переглядів: 411