Скільки коштують дороги до Євро-2012
— Так, до кінця року компанія “ОНУР” має здати першу ділянку — 30 кілометрів від Корця майже до Гощі. Вони також взяли зобов’язання до кінця року зробити проїзд по цій розв’язці. Тобто в цьому році матимемо нормальну дорогу від кордону Житомирської області до Рівного. Естафету перейняли, до речі, й азербайджанці. Вони важко піднімались, було багато зауважень, але нині серце радується, що вони нарешті зрозуміли свою відповідальність й обіцяли до жовтня закінчити об’їзну до Рівного через Колоденку. Я думаю, що 70 відсотків запланованого до Євро-2012 ми зробимо за 2009 рік. Практично у 2010 році ми здаємо в експлуатацію усю трасу Київ–Чоп.
— У той же час не надто втішна ситуація з трасою Київ–Ковель…
— Ми заборгували в минулому році 83 мільйони гривень по цьому будівництву. Зараз ця дорога вже є в переліку Кабміну на фінансування. Все ж сумно констатувати, що Україна має суттєві проблеми надходження грошей на спецфонд по нашій галузі. Ті джерела фінансування, яке йде на дороги, сьогодні поповнюють лише на 40 відсотків. Ми змушені гасити дуже багато кредитів, які набрали наші попередники. Особливо по Одеській області, де розпочали ті об’єкти, за які поки що не варто було й братися!
— Скільки ж виділили на будівництво по трасі Київ–Ковель?
— 83 мільйони гривень боргу буде погашено за державний кошт і фактично 137 мільйонів гривень буде використано на саме будівництво. На це, до речі, підуть також кошти з кредиту у 400 мільйонів доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (у липні цьогоріч ВРУ прийняла Закон “Про ратифікацію договору позики (Проект покращення автомобільних доріг і безпеки руху) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку” і таким чином дала дозвіл на те, щоб Україна позичила у МБРР 400 мільйонів доларів. До слова, початкова разова комісія, яку позичальник платить банку, складає 0,25 відсотка суми позики. Відсоток, який підлягає сплаті Україною за кожен відсотковий період, повинен виплачуватись за ставкою, рівній ставці LIBOR для валюти позики плюс перемінний спред. – авт.) Наразі ми працюємо над тим, щоб забезпечити проїзд від Житомирської області до Сарн, реконструюємо міст біля Кузнецовська через річку Стир. Тобто перше, що робитимемо — це мости, щоб не блокувати рух. Маємо здати її за проектом до 2011 року.
— А тендер по Рівне–Луцьк вже провели?
— Так. Цьогоріч проводимо там капітальний ремонт. Проведено тендер на ділянку з Волинської області до Клеваня. Його виграла турецька компанія “ОНУР”, яка вже розпочала роботи. По другій ділянці — із Карпилівки на Бронники — маємо теж дуже серйозний проект. Це буде шляхопровід, де буде проїзд під низом. На жаль, змушені там робити багато зносів, і майданчики біля школи в тому числі. На третій проект — після Бронників — за 20 днів оголосимо тендер. На проект виділено державних 40,5 мільйона гривень. Думаю, ми їх освоїмо вже у 2009 році.

Коли плаче місто: про гідне прощання з Героями в Рівному та силу спільного болю

Є моменти, коли місто завмирає. Коли чорна процесія рухається вулицями, і кожен, хто зустрічає її, мимоволі стає частиною великого спільного горя. Це миті прощання з Героями – людьми, які віддали своє життя за Україну. У Рівному ці церемонії вже давно стали особливим актом пам’яті, гідності та шани.
переглядів: 168
Вітання із Днем ангела для Івана 2025

У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа. Цього ж дня прийнято вітати чоловіків із цим ім'ям з Днем ангела.
переглядів: 275
Який сьогодні день: 8 травня

У четвер, 8 травня, в Україні вшановують День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Це день скорботи за мільйонами загиблих, поваги до ветеранів і нагадування про ціну миру.У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа.
переглядів: 256
У кого сьогодні День ангела

Дізнайтеся, кого треба сьогодні, 8 травня, вітати з іменинами.
переглядів: 247
Повернення до цивільного життя: Як Рівненщина готується до реінтеграції ветеранів

Ті, хто захищає нас на фронті, дуже часто потребуватимуть допомоги та підтримки у цивільному житті, коли до нього повернуться. І гідно зустріти наших Захисників та Захисниць – справа дуже гідна та відповідальна, це фактично обов’язок цивільного населення.
переглядів: 347