Державний акт на землю – безкоштовно
— Ця постанова не стосується паїв, — роз’яснила начальник головного управління Держкомзему в Рівненській області Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО. — Йдеться про земельні ділянки, право на приватизацію яких людям надано декретами Кабінету Міністрів від 26 грудня 1992 року та наступними рішеннями органів місцевої влади стосовно норм безоплатної приватизації. Тобто, це стосується земельних ділянок під житловими будинками, землі, що виділялася під особисте селянське господарство лише в межах населених пунктів та ділянок, які виділялися під садівництво. Постанова зобов’язує приймати заяви у людей. За місцем проживання їх прийматимуть представники місцевого самоврядування та передаватимуть їх в органи Держкомзему. Після цього через 30 днів має бути готовий державний акт.
Прийом заяв уже розпочався. Щоправда, поки що звернулося небагато громадян, які мають право на безкоштовну приватизацію, зазначає начальник обласного управління. Загалом в області таких є 301 тисяча. Акти ще не отримали 192,3 тисячі громадян. Їм планують видати 367 тисяч державних актів. Тобто одна людина може приватизувати кілька ділянок різного цільового призначення, які підпадають під дію згаданої постанови.
Аби оперативно та якісно приймати та виготовляти документи, органам Держкомзему збільшать штати. Скільки “земельників” додасться на Рівненщині стане відомо найближчим часом.
— Ми просили 8 додаткових штатних одиниць на обласне управління та 110 — на районні, — зазначила Світлана Богатирчук-Кривко. — Це 40% від існуючого штату. Але скільки буде нових працівників ми поки що не знаємо. Кошториси на роботу з виготовлення державних актів теж стануть відомими після розширення штату.
Земельники звертаються до мешканців області з проханням активніше писати заяви та реалізувати своє право на безкоштовну приватизацію.
— До нас зверталися мешканці кількох районів і повідомляли про окремих осіб, які агітують селян не оформляти землю, — розповіла Світла Богатирчук-Кривко. —Мовляв, після отримання державного акта за неї доведеться сплачувати величезний податок. Насправді сума податку невелика. Такі випадки трапляються в тих населених пунктах, які прилягають до великих автотрас, які вже розбудовуються або невдовзі будуть.
У Рівному попрощалися із загиблим захисником з Херсонщини
У Рівному віддали останню шану загиблому захиснику України Володимиру Поліщуку.
переглядів: 315
Як прокидатися рано і бадьорим: корисні поради
Для багатьох ранок починається з боротьби із будильником, особливо у прохолодні зимові дні. Проте правильні ранкові звички допоможуть зробити пробудження приємним та енергійним. Ось кілька дієвих порад
переглядів: 214
Які свята відзначають 28 січня?
Сьогодні, 28 січня, православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Єфрема Сирійця. Що можна робити, а що ні у цей день? Які ще свята відзначають в Україні та світі.
переглядів: 248
Що потрібно чоловікові для щастя у стосунках?
Яких умов потребує чоловік у шлюбі, щоб відчувати себе щасливим та цінувати свою партнерку? Якщо він це отримує, то залишається вірним своїй обраниці.
переглядів: 287
Як правильно у церкві подавати записки "За упокій"
Церква підносить молитви за живих і спочилих, адже у Бога немає мертвих – «Бо в Нього всі живі» (Лк. 20:38). Саме тому здавна існує благочестива традиція подавати у храмах записки з іменами тих, за кого ми просимо церковної молитви.
переглядів: 285