Ми у Facebook
14.10.2009, 17:50

Володимир Хомко: “Проблему з боргами Комуненергії має вирішити орендар”

Рівне — на порозі подачі тепла. Влада готується передати майже половину теплової інфраструктури міста у приватні руки. Сподівається, що орендар вирішить чимало проблем комунальників. Одна з головних — 90 мільйонів гривень боргу за попередні роки. В інтерв’ю “ОГО” міський голова Рівного Володимир ХОМКО пояснив, що місто самостійно погасити цю заборгованість не зможе.
Керівництво області вважає впливовішим
— Як сприймаєте перше місце в рейтингу “ТОП-25 найвпливовіші люди Рівненщини”?
— Я цього не очікував. Думаю, що існує велика “натяжка”. Не вірю в те, що впливовіший за керівництво області, бо мій вплив навряд чи поширюється за межі міста. Тут більше спрацювала відомість, або не зовсім адекватно підібраний термін “впливовість”.
— Що, на ваш погляд, визначає впливовість?
— Цей термін включає багато речей: вміння домовлятися, зв’язки та підтримку. Вважаю, що під час голосування за учасників рейтингу експерти найбільше зважали на публічність імен. Для мене особисто позиції окремих персон викликали здивування.
— На що в місті не можете вплинути?
— Звичайно, що на прокуратуру, суд, міліцію та СБУ тощо.
— Чи збираєтеся створювати свій блок на наступних виборах у Рівнераду?
— Чесно кажучи, задумувався над цим, але практичних кроків не робив. Попри багато дискусій у Рівнераді, сесії відбуваються без конфліктів. Мої питання завжди проголосовані, бо беру логікою та особистою незаангажованістю. Адже у мене відсутній бізнес і власні інтереси.

“Комуненергію” – у приватні руки
— До передачі в оренду готують майже 40 відсотків теплової інфраструктури Рівного. Чи вирішить приватна структура хоча б частину проблем, пов’язаних з опалювальним сезоном?
— Якщо не вирішить, то розірвемо угоду, адже майно залишиться у нас. Орендар повинен мати всі дозволи, ліцензії та вчасно розпочати опалювальний сезон. Я не бачу іншого виходу, крім залучення в теплопостачальну галузь приватного інвестора. Аби погасити борги попередніх років, необхідно 90 мільйонів гривень. Їх нереально знайти у бюджеті. Лише торік заплатили майже десять мільйонів пені штрафу за неповернення цих коштів. Водночас за користування 20 мільйонами гривень, які взяли у кредит для подачі тепла минулого року, сплатили ще шість мільйонів. Загалом, за останній рік банкам виплатили 36 мільйонів гривень. Я не знаю, де в бюджеті знайти такі кошти. Словом, дохазяйнувалися.
— Чого чекати звичайним споживачам від приватної теплопостачальної компанії?
— Ми хочемо, щоб орендар вирішив проблему з боргами. По-друге, надавав якісні послуги. Найбільше від приходу інвесторів постраждають нинішні керівники КТП “Комуненергія”. Рядовий персонал залишиться, бо орендар не привезе спеціалістів з іншого міста. Можливо, люди одержуватимуть більшу зарплату. Дуже сподіваюся, що менеджмент буде на голову вищий, ніж нинішній.
— Чому комунальники припинили подачу гарячої води до початку опалювального сезону?
— Це рішення зумовлене необхідністю провести профілактику перед подачею тепла. Ми орієнтуємося, що 15 жовтня розпочнемо опалювальний сезон. Робимо все можливе, аби подати тепло вчасно.
— Чи планується реорганізація прибирання вулиць, про що не раз уже згадувалося?
— Ми вже придбали ще одну сміттєприбиральну машину. Наступного року зробимо перерозподіл території між двірниками. Коли я прийшов до влади, окремі вулиці та парки взагалі не прибиралися. Ми провели інвентаризацію та наступного року це ліквідуємо. Зокрема, виділимо гроші та закріпимо двірників за гідропарком і Пагорбом Слави, до яких раніше руки не доходили.

Торговців не розганятиме
— Як колишній директор “Рівнеоблводоканалу”, чим можете пояснити відключення води вночі?
— Оскільки “Рівнеоблводоканал” перебуває в обласній власності, то прямої інформації не маю. Зі слів керівника підприємства знаю, що проводяться ремонтні роботи.
— Болюча проблема стихійної торгівлі. Чи вирішило її встановлення торгових місць на прилеглих до ринку вулицях?
— Ця проблема зникне тоді, коли в Україні підвищиться рівень життя. Помітив, що цього року на базарі торгує набагато більше людей. Я міг би розігнати торговців, але цього не роблю, бо розумію — для них це єдиний шанс заробити якусь копійку.
— Чимало перевізників чинять супротив конкурсу з пасажирських перевезень. Як гаситимете конфлікт?
— Ми не маємо на меті боротися з кимось окремо, хоча зачепили багато впливових людей. Утім, таки проведемо конкурс, спостерігати за яким запросимо громадські організації та пресу. Перед учасниками висунемо жорсткі умови — чіткий графік, комфортабельні автобуси та перевезення пільговиків. Особистих інтересів у мене тут немає, все робиться заради поліпшення якості пасажирських перевезень.
— Невдовзі ВАТ “Рівнеазот” має відновити роботу. Наскільки це зменшить дірку в бюджеті?
— Майже півроку, коли завод стояв, уже нічим не закриєш. З його запуском зменшиться соціальна напруга, бо люди одержуватимуть зарплату, а бюджету необхідні платежі.
— Зупинку на Театральній площі навпроти облмуздрамтеатру закрили. Надовго?
— Незручності для пасажирів повинні зникнути до Нового року, бо інвестор “Інтергал-Буд” до того часу обіцяє завершити другу чергу підземного торгового комплексу. У нас немає з ним проблем, оскільки неухильно виконує всі зауваження.

Реконструкція “Лебединки” – справа номер один
— Багато говорять про необхідність побудови притулку для собак. Яку позицію з цього питання займає міська влада?
— Виділити на нього гроші нині неможливо. Тому маємо два варіанти. У Рівненському районі плануємо взяти в оренду покинуту ферму, де облаштуємо притулок. Якщо не вдасться, то в наступному бюджетному році виділимо кошти на організацію притулку в межах міста. Щоправда, ці гроші доведеться зняти з інших статей видатків, наприклад, допомоги хворим чи ремонту дахів. Але остаточно це вирішити мають депутати. Водночас хочу побачити роботу активістів, які ревно виступають на захист безпритульних тварин.
— Які глобальні плани на наступний рік ставите перед собою?
— Плануємо здійснити реконструкцію парку біля Лебединого озера. Якщо дозволить бюджет, то це стане справою номер один. Продовжимо оновлювати парк відпочинку хіміків. Зробимо, щоб озера наповнювалися артезіанською водою. Там за допомогою спонсора збудуємо спортивний майданчик. Якщо криза відступить, плануємо відкрити два кафе. Водночас маємо добудувати 14 школу, на яку необхідно сім мільйонів гривень. Шукатимемо гроші на НВК “Престиж”, бо вже частина корпусу побудована, вкладені значні кошти. Шкода, щоб пропали. Продовжимо принципову боротьбу із самобудами. Хочу заспокоїти мешканців приватних будинків, які на власній землі в 60-70 роках зробили прибудови. Якщо вони нікому не заважають, дозволимо їх узаконити.
— Яка нині ситуація із залученням інвестицій в економіку міста?
— На жаль, грошей сьогодні вкладається дуже мало. Інвесторам готовий сприяти у будь-якому напрямку. Призначили спеціального заступника, який має за руку водити людей по кабінетах чиновників, щоб не висували незаконних вимог. Якщо інвестор із серйозними намірами, то найкращих умов, ніж у Рівному, не знайде ніде в Україні. Це я гарантую.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ