Ринковий збір піде у забуття?
Керівник уряду також додала, що місцеві бюджети не постраждають від скасування ринкового збору. За її словами, згідно з новим Бюджетним кодексом, у фондах розвитку бюджетів міст, сіл та селищ залишатиметься понад 10 млрд грн від місцевих податків та зборів, повідомляє урядовий портал www.kmu.gov.ua.
Законопроект “Про місцеві податки та збори” був погоджений у Верховній Раді в першому читанні. Документ передбачає скасування ринкового збору. Замість нього буде введений ринковий податок, який передбачає плату не за торгове місце, а за кожен метр землі, у тому числі за проходи, проїзди, за ставкою в 20-200 раз більшою, ніж існуюча ставка ринкового збору.
Між тим на місцях до такої ініціативи уряду ставляться неоднозначно. Говорять про зміни в роботі підприємців та втрати місцевих бюджетів.
У ДПІ в м.Рівне повідомили, що жодних офіційних документів про будь-які зміни у сплаті ринкового збору не отримували. Тому наразі податківці утримуються від коментування урядової ініціативи. Адже поки що не відомі механізми втілення запропонованих змін.
— Важко сказати, що дасть відміна ринкового збору, — зазначає директор ТОВ “Ринок” Олександр НОВОСАД. — До такої можливості ставлюся з пересторогою. Адже ринковий збір становить суттєву частину надходжень місцевого бюджету. Можливо, цей платіж замінять якимсь іншим податком. Не виключаю, що для підприємців це буде краще, але бюджет втратить.
Негативно ставиться до скасування ринкового збору і заступник міського голови Сергій ВАСИЛЬЧУК:
— Від цього міський бюджет втратить більше 6,5 мільйона гривень. Можливо, ринковий збір і варто скасувати, але його слід замінити якимсь іншим видом платежу. Запровадити прозорий механізм стягнення плати за торгові місця на ринках.
Крім того, експерти зазначають: поки що не варто особливо хвилюватися щодо скасування ринкового збору, адже зміна законодавства — процедура тривала. Та й невідомо, чи доведуть її до кінця.
— Не дуже вірю, що так станеться, хоча я особисто за таке рішення, — розповідає генеральний директор ЗАТ “Речовий ринок”, депутат Рівнеради Володимир РАБІНЮК. — Адже ринковий збір — це атавізм, який залишився з радянських часів. Такого податку немає ніде в світі. Тому, як директор ринку, я “за” скасування ринкового збору. Ми щомісяця на ринку збираємо приблизно 100 тисяч цього податку. До міського бюджету надходить приблизно 6,5 мільйона гривень ринкового збору на рік. Чим замінити ці надходження — невідомо. Як я знаю, у проекті бюджету, запропонованому урядом, ринковий збір закладений, а тепер його збираються скасувати. Де візьмуть півмільярда гривень, щоб перекрити цю нестачу? Тому вважаю, що це лише розмови і нічого з того не вийде.
Останнє слово у цьому питанні — за Верховною Радою. Зважаючи на її не надто активну роботу, підприємцям залишається лише чекати податкових змін.
Через грип школи Рівненщини переходять на дистанційне навчання
Через значну захворюваність на дистанційне навчання перейшли 28 шкіл, у тому числі 7 закладів освіти в обласному центрі.
переглядів: 184
В Острозі померла начальниця відділу житлово-комунального господарства
На 41-му році життя, у боротьбі з недугою, обірвалося життя працівниці Острозького міськвиконкому Коваль Тетяни.
переглядів: 242
У Рівному попрощаються із захисником, який повернувся з-за кордону для боротьби з ворогом
Андрій Івашков родом з Волині, але все життя прожив у Рівному. Саме тут його проведуть у останню земну дорогу.
переглядів: 222
Рівнян запрошують на школу відповідального батьківства
Рівненський обласний перинатальний центр запрошує майбутніх батьків на заняття в рамках "Школи відповідального батьківства". Це чудова можливість підготуватися до народження малюка, отримати корисні знання та практичні навички від фахівців.
переглядів: 125
На Рівненщині військовий отримав паспорт громадянина України під час проходження реабілітації
Військовослужбовець Олександр після тяжкого поранення і складних операцій нині перебуває в одному з лікувальних закладів Рівненщини.
переглядів: 181