Життя в яскравих фарбах
— Факультет кераміки відкрив для мене широкі перспективи, адже тут можна було навчитися не лише малювати, а й ліпити з глини, — розповідає пані Анна. — Сьогодні я ніскільки не шкодую про свій вибір. На останньому курсі, коли проходила практику на Львівському керамічному заводі, побачила, як працюють з живописом на кераміці майстри. І вже використовуючи їхні секрети та додаючи щось своє, шукала власний стиль кераміки. Він відрізняється від інших керамічних виробів, і люди його вже впізнають. Вироби купують і для персональних колекцій.
— Кераміка — така річ, коли не можна передбачити, яким буде результат. Адже все залежить від печі — вона може видати або шедевр, або навпаки.
Нині у мистецькому арсеналі Анни значне місце посідають годинники.
— Але це не просто механізми, це своєрідні картини, адже до їх виготовлення я підходжу творчо, — зазначає митець. — У своїх роботах я намагаюся поєднати ужиткове мистецтво і виставкове.
Сьогодні виготовлення керамічних виробів для Анни не тільки хобі, яке приносить задоволення, це й можливість заробити “на хліб”. Її роботи можна знайти на виставках та ярмарках.
— Наприклад, коли їхала на Сорочинський ярмарок, то думала, що через обмаль коштів люди не купуватимуть мої роботи, але вони насправді користувалися попитом, тому що приносять позитивні емоції, — каже художник-кераміст.
З раннього дитинства образотворчим мистецтвом захопився й рівнянин Юрій ШКАБАРА. Малював усе, що бачив навколо. Після навчання в Рівненській художній школі та Житомирському училищі культури та мистецтва вступив до Рівненського державного гуманітарного університету. Нині він — студент третього курсу художньо-педагогічного факультету (спеціальність образотворче мистецтво). Свої творчі ідеї хлопець втілює у життя, розмальовуючи футболки.
— Я завжди хотів показати людям, що можна звичайну футболку перетворити на просто-таки витвір мистецтва. Залишити на тканині можна будь-який напис чи малюнок — і вже не тільки оточуючі бачитимуть вас в іншому світлі, а й ви самі дивитиметеся на світ радісно. Адже один прикольний чи смішний напис — і вже очі людей радісно посміхаються. До того ж таку футболку можна носити місяцями і навіть роками, — переконує художник.
Футболки Юрія особливо користуються попитом серед ді-джеїв. Але звичайні рівняни теж у захваті від робіт хлопця.
— Я випадково його побачила на “Музейних гостинах”. Привернули увагу його футболки з яскраво виведеними написами. Дізналася, як це довго можна носити, а потім вирішила зробити й собі футболку з написом “Усміхнись мені, бо я українка”, — пригадує помічник головного редактора ВД “ОГО” Оксана КРАВЕЦЬ. — Враження від роботи найкращі, і, думаю, у тих, хто бачив мою футболку, емоції були не менш бурхливими. Я одягала її на роботу, різні молодіжні фестивалі.
Через футболку з Оксаною навіть трапився курйозний випадок.
— Я приїхала з моря, одягнула футболку, а сама чорна, засмагла — і в футболці, яка переконує, що я українка! Ви б бачили реакцію людей! Спочатку читають напис, потім здивовано дивляться на мене, а тоді кажуть, яка суперова в мене футболка, — ділиться враженнями дівчина.
У Рівному попрощалися із загиблим захисником з Херсонщини
У Рівному віддали останню шану загиблому захиснику України Володимиру Поліщуку.
переглядів: 315
Як прокидатися рано і бадьорим: корисні поради
Для багатьох ранок починається з боротьби із будильником, особливо у прохолодні зимові дні. Проте правильні ранкові звички допоможуть зробити пробудження приємним та енергійним. Ось кілька дієвих порад
переглядів: 214
Які свята відзначають 28 січня?
Сьогодні, 28 січня, православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Єфрема Сирійця. Що можна робити, а що ні у цей день? Які ще свята відзначають в Україні та світі.
переглядів: 248
Що потрібно чоловікові для щастя у стосунках?
Яких умов потребує чоловік у шлюбі, щоб відчувати себе щасливим та цінувати свою партнерку? Якщо він це отримує, то залишається вірним своїй обраниці.
переглядів: 287
Як правильно у церкві подавати записки "За упокій"
Церква підносить молитви за живих і спочилих, адже у Бога немає мертвих – «Бо в Нього всі живі» (Лк. 20:38). Саме тому здавна існує благочестива традиція подавати у храмах записки з іменами тих, за кого ми просимо церковної молитви.
переглядів: 285