Ми у Facebook
21.10.2009, 17:44

А ти є у чорному списку?

оржники потрапили до “чорних списків” банків

Банк “Надра” оприлюднив в Інтернеті списки 42 тисяч позичальників, що мають прострочену заборгованість, його прикладу послідував і “Укрпромбанк”. Серед клієнтів обох банків є рівняни. Їм обмежать виїзд з України та запропонують іншим установам та підприємствам уникати співпраці з ними.
Ющенко не вимагав оприлюднення?
Слід зазначити, що в тексті Указу Президента немає вимоги або дозволу банкам, в які введена тимчасова адміністрація, робити таку інформацію публічною. В Указі Віктор Ющенко рекомендує НБУ “визначити за участю тимчасових адміністраторів банків перелік найбільших недобросовісних позичальників банків, забезпечити у п’ятиденний строк завершення тимчасовими адміністраторами переговорів із такими позичальниками щодо термінів та способів погашення їх заборгованості перед банками; опрацювати у дводенний строк за результатами проведених переговорів із недобросовісними позичальниками питання щодо:
- створення реєстру недобросовісних позичальників з метою скорочення ризиків банків під час обслуговування кредитної заборгованості таких позичальників;
- унеможливлення участі недобросовісних позичальників у закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, залучивши до цього відповідні державні органи;
- інформувати щотижнево громадськість про стан відновлення стабільності в банках, в яких призначено тимчасову адміністрацію”.
Новина розлетілась в інформаційному просторі, наче блискавка, юристи запропонували позичальникам банку “Надра” звертатися до суду, посилаючись на ст.60 закону “Про банки і банківську діяльність”, а позичальники шукали свої імена у списках, що були розміщені на офіційному сайті банку, аби дізнатися графік переговорів із працівниками установи. Через надзвичайно великий наплив відвідувачів на веб-ресурс банку “Надра”, він впродовж кількох днів то “зависав”, то відновлював роботу. 13 жовтня, скажімо, портал відвідали більше 1,5 млн людей.
Банк “Надра” “засвітив” усіх
Серед “засвічених” банком “Надра” виявились понад 250 рівнян (я вже знайшла у списку своїх знайомих) та кілька підприємств, що працюють на території області чи мають рівненське коріння. Зокрема була оприлюднена інформація про ТОВ “ТД Континіум-Галичина” та СП “Західна нафтова група”, які “Надра” відніс до бізнес-групи Ігоря Єремєєва, і які представлені на Рівненщині мережею заправок WOG, ЗАТ Компанія “Райз”, яку пов’язали із бізнес-групою Віталія Цехмістренка, та ЗАТ АПК “Зоря”. Ми поцікавились, які були стосунки у підприємств із банком і як вони оцінюють дії з боку банку “Надра”. Проте керівники ЗАТ Компанії “Райз” та ЗАТ АПК “Зоря” відмовились поговорити з журналістом і через своїх підлеглих передали, що жодних коментарів давати не будуть.
Банк “Надра” пояснив оприлюднення інформації законністю. “Такий крок тимчасової адміністрації не суперечить ст.60 Закону України “Про банки та банківську діяльність”, бо частиною 2 статті 60 був встановлений конкретизуючий перелік інформації, яка є банківської таємницею...” — йдеться у роз’ясненні банку.
На думку юриста Олега ЖУКОВСЬКОГО, оскільки банк справді не оприлюднив достатньої інформації для повної ідентифікації клієнта, то клієнту, який вважає себе постраждалим, буде важко довести, що банківська таємниця була розкрита і що були порушені саме його законні права.

“Укрпромбанк” теж оприлюднив
Минулого тижня оприлюднив інформацію про своїх недобросовісних позичальників і “Укрпромбанк”.
Тимчасовий адміністратор ТОВ “Укрпромбанк” Костянтин РАЄВСЬКИЙ звернувся на офіційному веб-сайті до всіх позичальників. Він зауважив, що Укрпромбанк буде вимушений, згідно Указу Президента, застосувати наступні заходи:
- персональні дані позичальника будуть внесені до реєстру недобросовісних позичальників НБУ, який буде використовуватись банками України для скорочення своїх ризиків;
- позичальнику буде обмежено виїзд за межі України (на основі п.2 ст.6 “Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України”) шляхом надання Прикордонній службі України відповідної інформації;
- дані позичальника будуть передані до органів прокуратури для здійснення необхідних впроваджень;
- з дотриманням законодавства України, максимально широко буде поінформовано громадськість, банківські установи, юридичні та фізичні особи, які мають відношення до позичальника, щодо його недобросовісності, неспроможності виконувати зобов’язання та буде надано рекомендації щодо уникнення будь-якого співробітництва з ним.
Список клієнтів банку – позичальників, які мають узгодити з “Укрпромбанком” графік погашення заборгованості, оприлюднили на офіційному сайті. “Укрпромбанку”.
У разі погашення такими позичальниками заборгованості перед банком, їх буде вилучено зі списку, — йдеться на сайті.
До списку “неплатників” потрапили кілька підприємств з Рівненщини. Зокрема “Рівнепромекобуд”, працівники якого коментувати ситуацію відмовились, посилаючись на відсутність керівництва та АВК ТВТ “Здолбунів.ЗЗ БК”.
– Зараз прокоментувати ситуацію з оприлюдненою конфіденційною інформацією двома банками мені важко, — зазначила начальник відділу банківського нагляду Управління НБУ в Рівненській області Галина МАСЛІЙ, — бо нині відсутня офіційна позиція НБУ з цього питання.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ