Земельний пиріг
Більшість “земельних питань”, які розглядала цього року Рівненська міська рада, стосуються приватизації ділянок, якими здавна користуються громадяни або на яких вони мають нерухомість.
— Щодня отримуємо до десятка заяв, — розповів начальник управління земельних відносин Рівненського міськвиконкому Василь ПАРЧУК. — Йдеться про приватизацію землі під житловими будинками. А тепер ще більше, бо вийшла постанова про безкоштовну приватизацію (“ОГО” № 37 від 16 вересня 2009 року).
Деякі з таких справ викликають жваві дискусії у сесійному залі міської ради. Адже подекуди йдеться про ділянки більші за 10 соток, які дозволено приватизувати безоплатно.
— У 60-70-х роках до складу міста долучили кілька довколишніх сіл та хуторів, — пояснив голова постійної комісії Рівнеради з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування Руслан МАЛЬОВАНИЙ. — Люди мали будинки та землю, яку обробляли. Тепер же вони її оформляють у власність. Колеги часто обурюються, що не можна дозволяти приватизацію більше 10 соток. Але я переконаний, що такий дозвіл треба давати, бо люди її обробляли з покоління в покоління. Це не місто їм давало, її вони отримали ще раніше, платять за неї податки. Є у нас вільні масиви під житлову забудову, там треба виділяти по-іншому. За чергою та так, щоб люди вкладали у будівництво комунікацій. Доречно було б, щоб окрім комунікацій місто і за землю могло брати плату. Аби наповнювати бюджет.
Крім того, невдовзі у Рівному вперше за 18 років Незалежності можуть виділити ділянки під індивідуальну забудову для черговиків. Чиновники кажуть: таких черг у місті є три: загальна, першочергова та позачергова. Нещодавно у масиві “Червоні гори” місто виділило ділянки під забудову багатодітним сім’ям. Там залишилося ще 17 ділянок. Тож саме ними й збираються “ощасливити” рівнян, які перебувають у черзі на отримання землі.
— Ці ділянки пропорційно поділяться по чергах, — зазначає Руслан Мальований. — Вони будуть і по 6, і по 8 соток.
Невдалі аукціони
Інша ситуація з вільною землею. За законом вона може виділятися лише через аукціон. Але з торгами у Рівному цього року не склалося. Лише нещодавно відбувся перший у цьому році результативний земельний аукціон.
— На торгах продали право оренди на дві невеликі ділянки під житлову та комерційну забудову, — зазначив Василь Парчук. — Кілька торгів не відбулося через відсутність бажаючих. Наприклад, у районі вулиці Дубенської дві ділянки під житлову забудову намагаємося продати вже давно. Кілька разів виносили їх на аукціон, але жодного разу ніхто не зголосився.
Ще складніша ситуація з великими ділянками під потужні об’єкти. Досі не реалізована земля в районі вулиці Костромської, на якій міська влада хотіла бачити потужний спортивно-дозвіллєвий комплекс.
— Розроблені та затверджені проекти землеустрою на ділянки загальною площею 12 гектарів на Костромській, але освоїти їх поки немає бажаючих, — зазначає Руслан Мальований. — Тож виставляти їх на продаж зараз немає сенсу. Ринок — на спаді. Якби прийшов реальний інвестор, який приніс би у місто гроші, міська рада із задоволенням пішла б йому назустріч, щоб він будувався. А поки що хай земля залишається у міста.
Невтішну інформацію щодо ринку землі мають і ріелтори. За їхніми словами, ринок нині практично завмер, попиту на землю немає.
— Зараз люди обережно вкладають кошти, землею цікавляться, але поки що не купують, — розповіла директор АН “Кадет-СВС” Інна ПОДОЛІНА. — Крім того, восени та взимку землю та будинки традиційно купують менше. Пік інтересу припадає на весняні та літні місяці. Тоді люди цікавляться ділянками, заміськими та будинками під дачі. Упродовж попередніх років громадяни багато вкладали в придбання землі. Це були інвестиції, тому тепер ми бачимо спад. Нині ділянки купують нечасто, та й то лише для власних, визначених потреб.
— Єдине, що продавалося цього року, це кілька ділянок у передмісті або приміських селах, — розповіла голова Рівненського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України Анжела МИХАЙЛЮК. — Та й то йдеться про терміновий продаж за досить низькою ціною: 10 тисяч умовних одиниць за 10-12 соток землі. Пропозицій у місті багато, але поки що ніхто не купує. Така ситуація прогнозована, адже перед виборами потенційні покупці вичікують.
Тож доки інвестори чекають стабільності у політичному та економічному житті країни, вона чекає свого нового господаря. Вона — це земля, яку поки що ніхто не хоче.

Найпростіший рецепт овочевої запіканки з цвітною капустою

Готуємо смачний та корисний обід, або вечерю за 20 хвилин.
переглядів: 1006
Як помити підлогу без розводів: корисні поради для господинь

Підлога без розводів — це не так складно, як здається. Потрібно лише трохи уважності, правильний підхід і бажання зробити свій дім дійсно чистим та затишним.
переглядів: 178
Як відновитися після свят і повернутися до звичного харчування

Після традиційних святкових застіль чимало людей стикаються з неприємними наслідками — відчуттям важкості в шлунку, сонливістю, появою висипань на шкірі, а також зайвими сантиметрами на талії. Причиною таких змін часто стає переїдання, порушення режиму сну та вживання алкоголю.
переглядів: 523
В Україні впроваджують інклюзивний проєкт «Безбар’єрні автошколи» за ініціативи Олени Зеленської

У 2024 році в Україні стартував флагманський проєкт «Безбар’єрні автошколи», який реалізується Міністерством внутрішніх справ у межах національної ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його мета — забезпечити рівний доступ до навчання в автошколах для людей з інвалідністю.
переглядів: 534
Рівненські велогонщиці вибороли срібло на чемпіонаті України з маунтенбайку

У Львові відбувся чемпіонат України з маунтенбайку, де спортсменки з Рівного гідно представили свою громаду та продемонстрували високий рівень підготовки.
переглядів: 480