Ми у Facebook
20.01.2010, 14:14

Як школи відпрацьовуватимуть карантин

Кожен навчальний заклад Рівного самостійно вирішив, як відпрацьовуватимуть пропущені через карантин заняття. Щоправда, із погодженням з управлінням освіти й дотримуючись його рекомендацій.

Начальник міського управління освіти Віталій НОВАК розповідає, оскільки школа — це юридична особа, тому й важливі рішення щодо роботи навчального закладу і ті, які не регламентуються нормативною базою, вирішують безпосередньо у закладі.
— Відтак в наказ ми завжди пишемо, що питання виконання державної програми вирішує кожен заклад і надає пропозиції за погодженням з управлінням освіти. Але ми надаємо рекомендації, які школи мають враховувати обов’язково, — наголосив пан Новак.
Зокрема, через те, що було два карантини і навчання не проводилося, то перший семестр закінчився 19 січня, а оцінки вчителі виставили до 22 січня 2010 року. Є три дні для того, щоб перескласти, якщо, скажімо дитина хворіла.
— Окрім того, під час зимових канікул перший тиждень вчителі на роботу не ходили, але гроші отримали повністю. Таким чином мають відпрацювати п’ять днів, а це – п’ять субот. Які саме – школа сама визначає, а з нами погодить. Кожна з цих субот відпрацьовується день за днем, — пояснює пан Новак. — Також є ще три дні, які треба відпрацювати, адже загалом пропустили 8 днів за весь час останнього карантину. Тому відучуватися потрібно. Тож у календарних планах змінені дати проведення уроків і тому із весняних канікул забираємо три дні. Тобто діти відпочиватимуть 3, 4, 5, 6 квітня. А із середи, 7 квітня, — навчатимуться.
Утім, такий графік відпрацьовування пропущених занять під час карантину доцільний для звичайної школи, у якій навчання триває із понеділка по п’ятницю.
— У місті працює до 10 навчальних закладів нового типу і там відповідно до програм навчання є й в суботу. Тому для таких закладів продумана інша схема. Урок триває не 45 хвилин, а два уроки по 30 хвилин із п’ятихвилинною перервою. Або ж діти вчаться за звичайним графіком, йдуть додому обідати і — знову до школи, де ще кілька уроків, — зауважує Віталій Новак.
Між тим, якщо потрібні додаткові заняття для учнів 11 класів і є таке прохання від вчителя, то такі уроки мають проводитися.
— Потім вчитель матиме або відгул, або ж додатково оплатимо його роботу, — наголосив він.
Коли ж саме буде проведено останній дзвоник і випускний у школах – поки що вирішується. Але остаточно відомо, що атестати випускники отримають до 1 червня.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ