Фінустановам заборонили змінювати відсоткові ставки
Крім односторонньої зміни відсотків, закон забороняє фінансовим установам вимагати дострокового погашення невиплаченої частини боргу за кредитом та розривати в односторонньому порядку укладені кредитні угоди у разі незгоди позичальника з пропозицією фінустанови про збільшення відсоткової ставки чи іншого платежу, передбаченого кредитною угодою чи графіком погашення заборгованості.
Автор законопроекту — народний депутат Кирило Куликов (НУ-НС) у пояснювальній записці зазначає: значна кількість фінансових установ, які надали населенню кредити, сьогодні збільшують відсоткову ставку та інші платежі (наприклад, плату за обслуговування кредиту) за кредитними договорами, укладеними в минулому.
Новий закон ставить “інші фінансові установи” в один ряд із банками, для яких аналогічна заборона діє з 10 січня 2009 року, відповідно до ст.1056-1 Цивільного кодексу України.
Експерти наголошують: зміни стабілізують ситуацію та не дозволять нечесним учасникам ринку використати проблеми позичальників на свою користь.
— До нового закону ставлюся позитивно, — каже голова правління кредитної спілки “Рівненщина” Микола КОТНЮК. — Він захищає позичальників, але деяким фінансовим закладам буде складніше. На роботу нашої установи навряд чи зміни вплинуть, адже ми ніколи не збільшували ставок за кредитами і навіть не планували цього робити. Спілка надає невеликі кредити на короткий термін.
— Спілки зацікавлені у вирішенні фінансових проблем позичальників, — зазначає голова правління КС “Довіра” Ольга ІГНАТЬЄВА. — Крім того, наші відсоткові ставки сталі й не можуть змінюватися без згоди регулятора — Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг.
Попри позитиви, новий закон більше захищає клієнтів, наголошують експерти.
— Новий закон може стабілізувати ситуацію на ринку кредитування, — підкреслює директор Рівненської філії АКБ “Імексбанк” Володимир АНТОНЮК. — Він не вплине на роботу банку. Адже ми не збільшуємо ставки за вже наданими кредитами. Якщо клієнти мають якісь фінансові проблеми, намагаємося йти їм назустріч та спільно все вирішувати. Однак цей закон дещо однобокий. Останнім часом законодавці приймають документи виключно для захисту інтересів клієнтів фінустанов. Створений хибний стереотип, що такі установи — це якісь страховиська, які тільки оббирають людей. Насправді ж, нині чимало позичальників намагаються скористатися кризовою ситуацією в країні, нехтують своїми зобов’язаннями та всіляко їх уникають, затягують сплату відсотків тощо. Тому, вважаю, закон повинен захищати не лише клієнта, а й давати фінустанові якісь важелі впливу.
Смачний обід: готуємо курячий суп з сирними галушками і горошком
Спробуйте приготувати цей суп вдома. Обіцяємо, що ваші рідні будуть в захваті!
переглядів: 1618
Пряме сполучення Рівного з Коломиєю: Що відомо про нові маршрути Укрзалізниці
6 лютого "Укрзалізниця" запускає нові зручні нічні сполучення Закарпаття та Прикарпаття зі Львовом, Києвом та Рівним.
переглядів: 340
Що приготувати на вечерю: корисні страви, які сподобаються всім
Вечеря — це не лише завершення робочого дня, а й можливість насолодитися здоровою їжею. Нижче наведені кілька простих та корисних рецептів, які допоможуть вам приготувати смачну вечерю без зайвого клопоту.
переглядів: 273
В Україні заборонили низку сайтів з піратськими фільмами: повний перелік
Національна рада збільшила список вебсайтів, що використовуються для надання доступу до медіасервісів Baskino, Filmix і HD REZKA.
переглядів: 255
На Рівненщині ВПО можуть отримати субсидію: як оформити
З 29 січня внутрішньо переміщені особи зможуть подавати заявки на отримання субсидії для оплати оренди житла.
переглядів: 251