Ми у Facebook
10.02.2010, 00:00

У Греції почався страйк авіадиспетчерів, всі рейси скасовано

Жодного цивільного літака добу не буде у повітряному просторі Греції. Таким чином авіадиспетчери протестують проти заморожування зарплати.
З 10 лютого, починаючи з першої години ночі за київським часом, рівно добу ні один цивільний літак не з'явиться у повітряному просторі Греції.

Там розпочався страйк авіадиспетчерів.

Авіадиспетчери візьмуть участь в 24-годинному страйку працівників державного сектора на знак протесту проти урядових планів із замороження зарплат і скорочення преміальних.

Загальний страйк працівників держсектора був оголошений Вищою радою профспілки державних службовців, що налічує близько 200 тис. членів. Акція протесту диспетчерів позначиться і на польотах іноземних авіакомпаній до Греції.

Як повідомлялося, прем`єр-міністр Греції оголосив 2 лютого про нові заходи жорсткої економії для виведення Греції з фінансової кризи, які передбачають замороження зростання зарплат в державному секторі і тимчасове припинення прийому туди нових працівників.

Теоретично, в Європі діють загальні правила, для всіх перевізників, що вилітають і прилітають до Євросоюзу. У випадку затримки рейсу більше ніж на 12 годин пасажир може вимагати виплати компенсації розміром до 600 євро. За винятком тих випадків, коли затримка була спричинена форс-мажорними обставинами, наприклад ураганом. Страйк теж є форс-мажором.

Проте, як показує практика, наполягати на компенсації та відсутності форс-мажору можна навіть у разі страйку. Треба лише довести, що перевізник був проінформований профспілкою про її підготовку в той момент, коли продавав вам квиток. Але це непросто. Особливо, якщо страйк було оголошено не за два тижні до проведення, а буквально напередодні. Так, як це було у випадку з грецькими авіадиспетчерами, які протестують проти планів уряду Георгіоса Папандреу щодо збільшення пенсійного віку (з 61 до 63 років) і заморожування зарплат держслужбовців.

Джерело tsn.ua

 

 






На правах реклами