Дострокове зняття депозитів заборонять ?
— Цей захід буде непопулярним, але вкладники повинні розуміти, що це — стабільність для них. Якщо ти пішов на цей крок (оформлення строкового депозиту), то це свідомо: чи процентна ставка тебе приваблює, чи стабільність банку. Якщо ти уклав договір на рік, то не маєш права раніше зняти, — пояснив банкір. — Депозитний договір повинен передбачати можливість повернення строкового внеску або після завершення терміну, або в екстрених випадках (операція, хвороба, переїзд тощо).
Експерти наголошують на існуванні інших способів вирішення тимчасових фінансових труднощів у вкладників. Наприклад, отримання позики чи кредиту під заставу депозиту. Мовляв, тоді й проблему можна вирішити, і угоду достроково не розривати.
Нагадаємо, у 2008 році Нацбанк вводив тимчасовий мораторій на дострокове повернення депозитів. Однак у травні 2009 року мораторій був скасований. Тож останнім часом громадяни не скаржаться на те, що депозити достроково не повертають, — повідомляють з обласного управління НБУ. Тут розповіли, що нині особливо популярні короткотермінові депозити — на один-три місяці. Таким чином можна і щось заробити, і швидко повернути свої кошти.
У комерційних банках розповідають, що гроші достроково повертають, хоч і не приховують, що названа зміна певною мірою виправдана.
— З одного боку логічно, що кожна людина хоче мати доступ до своїх заощаджень у будь-який момент, — зазначив заступник директора ПАТ “Кредобанк” Андрій КИСІЛЬ. — З іншого боку, вкладник знає умови депозитної угоди та приймає їх. Усвідомлює, що доручає свої гроші банку на якийсь час, натомість отримує відсотки. Якби діяла законодавча норма про заборону дострокового розірвання депозитних угод, люди могли б виваженіше підходити до вкладання коштів. А банки могли б запропонувати короткі депозити — наприклад, на тиждень.
— Наші клієнти можуть розірвати договір на строковий депозит у будь-який час, — наголосив перший заступник директора Рівненської філії “ПриватБанку” Юрій ЛЕВЧЕНКО. — Але при достроковому розірванні угоди втрачаються відсотки. А найбільший прибуток клієнтові принесуть довготривалі вклади.
Загалом же клієнтів, які б достроково розривали договори, дуже мало, тому що є короткотермінові вклади — на 1 місяць.
Деякі експерти наголошують, що введення названої заборони виправдане лише як тимчасовий захід на складний період.
— Зараз багато банків мають труднощі, відчувають нестачу ресурсів, тож тимчасова заборона дострокового повернення депозитів могла б бути виправдана, — вважає директор Рівненської філії АКБ “Імексбанк” Володимир АНТОНЮК. — Але лише тимчасова на перехідний період. Адже введення такої постійної заборони порушує громадянські права. До того ж трапляються різні ситуації, коли людині справді можуть терміново знадобитися заощадження. Нині ситуація поступово змінюється, відновлюється довіра до банків у населення. І навіть ті, хто півроку тому поспішав зняти гроші, сьогодні знову несуть їх до банків.
Між тим представники державних банків цілком підтримують норму про дострокове розірвання депозитних угод, кажуть, що це — безумовне право вкладників.
— Навіть у кризовий період, коли діяв мораторій НБУ, ми повертали вклади на першу вимогу клієнтів, — розповідає начальник Рівненського обласного управління ВАТ “Державний ощадний банк України“ Анатолій ОЗІМКОВСЬКИЙ. — Жодній людині не відмовили. Скасування цієї норми — це порушення прав вкладників. Думаю, що нині все залежить від фінансового стану банків. Якщо фінустанова не має проблем, то й гроші повертає і до закінчення термінів угод. Хоч зараз банків стало більше, ніж заправок, на жаль, багато з них мають проблеми.

Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 63
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 108
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 135
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 136
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 98