Ми у Facebook
26.03.2010, 13:42

Віктор Матчук: "Майже переконаний – вибори будуть восени"

З екс-головою Рівненської облдержадміністрації, а нині народним депутатом Віктором МАТЧУКОМ зустрілись в офісі компанії “Реноме”, співвласником якої він є. Тут, як і в адміністрації за його керівництва, секретарка запропонувала каву чи чай з медом. “Ну має ж хоч у чомусь бути стабільність”, – пожартував Віктор Матчук. За столом для нарад, за чашкою кави і зеленого чаю з медом він розказав про перший шок від українського парламенту, про коаліцію і про що нині шкодує.

ДОСЬЄ: ВІКТОР МАТЧУК

– Вікторе Йосиповичу, чому, на вашу думку, не були результативними перемовини фракції “Наша Україна – Народна Самооборона” про формування коаліції?
– Не було перемовин з “Нашою Україною”. Лише раз, за день до оголошення про створення коаліції, на засідання нашої фракції прийшов Азаров. З ним разом прийшли перший заступник голови Верховної Ради Лавринович та керівник Адміністрації Президента Льовочкін. Відбулась розмова. Але метою цієї розмови було не входження фракції в коаліцію. Ця зустріч була чим завгодно, але не агітацією членів фракції за входження в коаліцію, де вже й так було 235 голосів комуністів, регіоналів, литвинівців і ще кількох депутатів з інших фракцій.

– Але ж за законом коаліція формується фракціями, а не окремими депутатами...
– Я не юрист, тому брати участь у цих суперечках не збираюсь. Буде рішення Конституційного Суду, тоді й побачимо. Хоча рішення можна спрогнозувати. Якби у них (членів коаліції – авт.) не було впевненості у позитивному рішенні Конституційного Суду, вони б коаліцію й не створювали. Швидше за все, якісь попередні неофіційні консультації проведені були. А ще ймовірно, що рішення суду буде написане на початку “за здравіє”, а наприкінці “за упокій”. Чи навпаки. І кожен буде його читати і трактувати, як йому вигідно. Опозиція буде казати, що суд визнав таке формування коаліції незаконним, а влада буде показувати на якесь інше речення в рішенні й казати, що суд визнав коаліцію законною. Тобто це буде, скоріш за все, “і вашим, і нашим”. Але є логіка. Люди на виборах не го­лосували за конкретних депутатів. Люди голосували за політичні партії і політичні блоки. Суб’єктом виборів був не окремий депутат, а політична сила. Тому в подальшому, керуючись цією логікою, суб’єктом всіх дій, які відбуваються у Верховній Раді, має бути фракція відповідної політичної сили, яка сформована за результатами виборів. Тому, якщо ми раптом згадали, що депутат – це не просто “кнопкодав”, то потрібно спочатку змінити закон, зробити вибори, як мінімум, за відкритими списками. Щоб депутат, виходячи до трибуни, мав право сказати: я голосую так, виконуючи волю моїх виборців.

– Що буде з фракцією “Наша Україна – Народна Самооборона”?
– Все дуже просто. Частина фракції “Наша Україна – Народна Самооборона” вже давно є частиною фракції БЮТ. Хтось, так як Зварич, взяв їхній партійний квиток, хтось ще тримає свої партійні квитки в кишені, але вже давно там... Вони йдуть віце-прем’єрами в опозиційний уряд Тимошенко. Це їх вибір. Але це меншість.

Більшість фракції “Наша Україна – Народна Самооборона” не піде на альянс з Блоком Юлії Тимошенко в силу багатьох причин. І для цієї частини фракції очевидним і невідворотним є процес об’єднання під одним, можливо, двома політичними брендами. Ці бренди мають шанс на проходження до Верховної Ради на чергових чи позачергових виборах. На сьогодні такими брендами є Віктор Ющенко і його партія “Наша Україна” та Арсеній Яценюк з партією “Фронт Змін”. Це може по­добатись комусь чи не подобатись, але є Ющенко і є Яценюк. Нікого тре­тього не існує в природі. Вся фрак­ція розділиться на три частини. Пер­ша – та, яка вже в БЮТі. Друга – це та, яка піде з Арсенієм Яценюком. Третя – залишиться з Віктором Ющенком.

– Яка ваша роль у цих "розкладах"?
– Я себе в цій ситуації комфортно почуваю, бо я не маю відношення до процесів дроблення фракції, розділення, бо тоді ще не був депутатом. Прийшовши зараз туди, я ставлю питання про об’єднання фракції навколо ідеологічних принципів. Не навколо прізвищ, не навколо портфелів чи посад.

– Як ви оцінюєте склад уряду, який було сформовано?
– Для себе, я ділю Кабінет Мі­ніст­рів на три категорії. Перша – це ті, хто, подобаються вони комусь чи ні, але є професіоналами в своїй галузі. Наприклад, віце-прем’єр з аграрних питань Віктор Слаута, перший віце-прем’єр Клюєв, міністр палива і енергетики Бойко. Це люди, які в своїх галузях надзвичайно компетентні. Чи будуть вони на своїх місцях діяти, як на їхньому місці діяв би я? Навряд чи. Чи буде це мені подобатись? Очевидно, ні. Але, розуміючи, що вони є професіоналами, я кожного разу буду сумніватись: “хто правий – я чи вони”? На своєму місці Колесников, віце-прем’єр з питань проведення чемпіонату “Євро-2012”. Людина надзвичайно переживає за свою справу. Не за посаду, а саме за справу. Він відноситься до категорії фанатів і переживав за цей чемпіонат ще до призначення на посаду.

Друга категорія міністрів – це ті, про яких не можна нічого сказати. Яких ми просто ще не знаємо і треба їм дати час проявити себе. А тоді вже судити про них за їхніми вчинками.
Є третя категорія. Такі як Табачник. Стосовно нього більш-менш все зрозуміло. Ця людина або взагалі не любить Україну, або недолюблює окремі її регіони. Ця людина не сприймає українську мову як щось повноцінне й не готова інтегрувати освіту України в європейські процеси. Він взагалі не повинен бути міністром освіти. Він взагалі не повинен бути міністром України. (Після короткої паузи, з іронією – авт.) Можливо, якоїсь ін­шої країни.

– Що ви можете сказати про перші призначення нової влади на місцях?
– Вони логічні. Від самого початку регіонали декларували, що очолювати владні структури будуть керівники виборчих штабів.

– Люди, які працювали при вашому керівництві, залишаться?
– Це питання до Василя Михайловича (Берташа, нового голови РОДА – авт.). Можу припустити, що хтось з тих людей, які працювали зі мною, можуть залишитись. Наприклад, на рівні заступників чи отримати інші посади.

– Новопризначений губернатор консультувався з вами? Цікавився вашою оцінкою тих людей, які керували у період вашого перебування на посаді керівника області?
– Так. (З посмішкою після паузи – авт.) Я дав їм належну оцінку.

– У вас є якесь незадоволення діями людей з вашої команди?
– У мене, слава Богу, є інші приводи бути незадоволеним. Я незадоволений тим, що в тих обставинах люди, які, на мою думку, мали б лишитися на своїх місцях, на своїх місцях не залишаться. А я не всіх тих, хто нормально себе проявив, можу захистити. Не всіх можу залишити на посадах. Не всіх можу забезпечити достойною роботою.

– Нещодавно у парламенті було зареєстровано проект постанови про призначення місцевих виборів на 7 листопада нинішнього року. Як ви думаєте, за неї проголосують?
– Практично впевнений в тому, що коаліція буде голосувати за призначення виборів восени цього року. Дата може бути іншою, але очевидно, що вибори відбудуться восени. І ці вибори, я майже впевнений, відбудуться за мажоритарним принципом.

– Чи розглядаєте ви ще Рівненщину як територію своїх політичних інтересів?
– Ні, я її так не розглядаю. Це територія, на якій я народився, те­ри­торія, де спочивають мій дід, батько. Територія, де живу я. Мені не все одно, як будуть сформовані обласна чи районні ради. І я робитиму все, щоб сформувати боєздатну команду і продовжувати ту політику, яку проводив як голова Рівненської облдержадміністрації.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

25.01, 11:00 "Війна очима дітей": у США відкрили виставку малюнків дітей з Рівненщини

25.01, 10:20 У Рівному хірург видалив пацієнтці дві грудні залози замість однієї: як його покарали

25.01, 09:40 У Рівненській області створюють комфортне середовище для інклюзивного навчання: нові ресурсні кімнати та підтримка дітей

25.01, 09:00 На Харківщині загинув прикордонник із Рівненщини

25.01, 08:10 На Рівненщині зафіксовано випадок сказу у корови: деталі інциденту

25.01, 07:30 На Рівненщині очікують ожеледицю: прогноз погоди на 25 січня

24.01, 21:02 На Волині ліквідували черговий канал незаконного переправлення чоловіків через кордон

24.01, 20:45 У Рівному відбудеться вечір оркестрової музики: що в програмі

24.01, 20:00 Пряме сполучення Рівного з Коломиєю: Що відомо про нові маршрути Укрзалізниці

24.01, 19:00 Булінг та жорстоке поводження у школах: як на Рівненщині вирішують проблему