Ми у Facebook
13.08.2010, 16:48

Після відпустки працювати заборонено!

Триває сезон відпусток. Час, коли не потрібно стрімголов мчатися на роботу, виконувати професійні обов'язки, а просто відпочивати та насолоджуватися життям. Усе було б добре, якби не так званий післявідпустковий синдром. “ОГО” поцікавилась, як краще повернутися з відпустки до звичного режиму життя із мінімальними втратами.
Мріяти і планувати свою відпустку ми починаємо задовго до того, як настає літо. З нетерпінням чекаємо “заслуженого відпочинку”, аби відсторонитися від буденної офісної роботи, поніжитися на сонечку, поплескатися у морі, відвідати нові незвідані місця та просто покращити здоров'я. Проте планувати потрібно не тільки саму відпустку, а й безпечний вихід з неї, аби ненароком не стати жертвою так званого післявідпусткового синдрому. Це явище сильно впливає на результати роботи працівників, які щойно повернулися з відпочинку.

Рівнянка Тетяна КОВАЛЬЧЕНКО свою відпустку провела, подорожуючи містами Кримського півострова. На роботу дівчина поверталася практично з дороги. Адже повернулась пізно ввечері, а вже наступного дня вийшла на роботу.

— У перший день я була така окрилена, що зібратися з думками і змусити налаштувати себе на робочий процес мені вдавалося із неймовірними зусиллями. У такому стані я перебувала щонайменше дні два, допоки не увійшла у звичний режим, — пригадує дівчина.
Фахівці не радять ставити такі експерименти над собою. За словами психологів, приступати до роботи не можна одразу.

— Найоптимальніше відпустку брати не на 24 чи 21 день, як у нас це зазвичай роблять, а на 7-10 днів. Відпочиваючи більше двох тижнів, людина повністю розслабляється і відмежовуються від буденної офісної рутини. Братися за роботу теж не можна одразу. Варто відпочити вдома день або два, так би мовити відпочити після відпочинку Сьогодні люди звикли активно проводити дозвілля, тому потрібен час, щоб, як то кажуть, перевести дух та налаштуватися на роботу. Перші 3-4 дні проходить адаптація. У цей період варто гарно висипатися та слідкувати за своїм харчуванням, — розповідає психолог Тетяна ОМЕЛЬЧЕНКО. — Якщо керівник розумний та цінує своїх працівників, то у перші дні він не навантажуватиме підлеглих. Варто поступово збільшувати обов'язки. Адже як правило найбільша кількість звільнень припадає саме на період після відпустки.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ