Як запобігти квартирним крадіжкам
Злодії, як правило, потрапляють до чужої квартири через вхідні і балконні двері, вікна та кватирки, Найбільш надійно - захистити домівку сигналізацією з підведенням до пульту централізованої охорони. Для її встановлення звертайтесь до територіального підрозділу державної служби охорони. У квартирах, які були під охороною, крадіїв затримують у 99 %. У тих випадках, коли злодії не були затримані, підрозділи охорони компенсували власнику квартири збитки від крадіжки. Якщо довіряєте сусідам, домовтеся з ними про спільну охорону домівки. Системи сигналізації ефективніші, коли отримують живлення із сусідньої розетки. Злодію доведеться залишати без електрики весь під'їзд, щоб бути впевненим у власній безпеці.
Якщо ви тільки-но отримали квартиру у новому будинку, досвідчені криміналісти радять не квапитися з укріплюванням передніх дверей - це може викликати небажану цікавість сторонніх. Є кращий вихід. Не міняючи передніх, одразу ставте міцні другі двері. Вони повинні бути надійні і міцні, відкриватися тільки назовні. Петлі треба встановити так, щоб вони були заховані, інакше зловмисники можуть їх спиляти. Надійно, коли вхідні двері мають два замки. Один, так би мовити, для повсякденного використання, інший - серйозніший. Добре, коли у такі замки не можливо було б вбити щілину. Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими ґратами. Особливо це стосується помешкань першого і останнього поверхів і тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, висять гілки дерев і тому подібне. Щоб уберегти такі квартири від серйозних злодіїв, до решіток також треба підвести сигналізацію.
Кримінальна практика свідчить, що квартирні злодії мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину. За найменшої підозри щодо сторонньої людини, яка цілими днями без діла тиняється біля вашого будинку, повідомляйте свого дільничного інспектора або телефонуйте до чергової частини міліції. Полегшіть роботу - й вона допоможе вам чи вашим сусідам уникнути лиха.
Що робити, коли вас обікрали?
Ви повернулися додому і виявили зламаними або відчиненими вхідні двері. У такому випадку рекомендуємо:
* не заходити у квартиру;
* звернутися за допомогою до сусідів;
* терміново викликати міліцію телефоном 102 або використати для цього кнопку "виклик диспетчера" у кабіні ліфта;
* не заходячи у помешкання, перевірте, чи немає там сторонніх, наглядайте за квартирою до приїзду працівників міліції. Коли побачите злочинців і не маєте змоги їх затримати, запам'ятайте їхні прикмети, одяг, марку, номер і колір автомашини, в якому напрямку вони від'їхали.
Валентина ТЕРЕЩУК-МАРЧУК, начальник чергової частини Рівненського МВ.

Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 677
Курячі яйця можуть подешевшати

У травні українці можуть очікувати незначне здешевшання курячих яєць. Після стрімкого зростання цін, яке тривало з осені минулого року, ситуація на ринку починає стабілізуватись.
переглядів: 589
Чи можна саджати і працювати на городі у повний місяць: поради і застереження

Повний місяць здавна викликає цікавість і навіть побоювання серед людей, особливо у тих, хто займається землеробством. У традиційному сільському календарі фази Місяця часто враховують при плануванні робіт на городі.
переглядів: 288
Коли сходить морква, буряк та огірки: терміни проростання овочів

Весна — час посіву овочів на городі. Але після висівання насіння багатьох цікавить головне питання: через скільки днів з’являться перші сходи?
переглядів: 934
Світ у чашці: як п’ють чай у різних країнах

Чай — це більше, ніж напій. Це дзеркало культури, дзен у чашці, а подекуди й цілий ритуал, що триває годинами. Його п’ють під плед із серіалом, під час переговорів і навіть у пустелі серед спеки
переглядів: 187