Ми у Facebook
28.01.2011, 17:02

Скільки коштує народження і смерть у Рівному

"У житті за все потрібно платити" — цей вислів ми чуємо надто часто. Ще частіше ми відчуваємо його реальність. Народити дитину чи поховати померлого теж вимагає витрат. І, на жаль, величина цих витрат теж часто залежить від законів економіки.
В Україні, за Конституцією, медицина безкоштовна. У реальності ж ця "безкоштовність" є умовною. Платити зазвичай доводиться всім і майже за все. Не є винятком і народження дитини. Щоправда, визначеного прейскуранта цін немає.

— Я нещодавно народжувала в одному з пологових будинків Рівного. Можу сказати, що сума, яку потрібно заплатити лікарю за пологи, залежить від самого лікаря, — каже рівнянка Наталія. — Приміром, середньостатистична "такса" у наших лікарів — 100 доларів, акушерка обійдеться від 100 до 400 гривень. Оплата санітарок та медсестер — за особистим бажанням.
Те, що за медичні послуги доводиться платити, визнають і самі медики та часто нарікають на недостатнє фінансування медичної галузі.

— Згідно з Конституцією України, у нашій країні медицина є безкоштовною. Проте, згідно з чинним законодавством, медичним закладам не забороняється залучати благодійні внески, — каже начальник Рівненського обласного управління здоров’я Віталій БОЙКО. — При лікарнях створюються благодійні організації або відкриваються благодійні рахунки того чи іншого закладу. Ці кошти витрачаються на медикаментозне забезпечення, догляд за медичним обладнанням та придбання нового.

Коштує грошей і відправити людину в останню путь. І хоч ціни тут поки не зросли — подорожчання можливе.

— Поки що ціни на ритуальну атрибутику не піднімали. Але всі обіцяють, що подорожчання відбудеться, — поділився директор приватного похоронного бюро Сергій ЮРЧЕНКО. — Наприклад, сьогодні домовина економ-класу (оббита зовні та всередині тканиною) коштує 380 гривень, з постіллю — 400 гривень. Є й труни, вартість яких сягає до восьми тисяч гривень. Хрест обійдеться від 120 до 280 гривень. Вінки можна придбати мінімум за 5 гривень, максимум за 350 гривень. Надгробна табличка коштуватиме від 15 до 150 гривень. Згодом за пам'ятник доведеться викласти в межах 800 гривень, якщо він буде залізобетонний, від 1200 гривень — якщо з мраморної крихти та від 1900 гривень — з граніту. Але такі ціни не остаточні, адже вартість може сягати до безкінечності.

Керівник прес-служби Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату ігумен Никон (Гайдай) зазначає, що як таких розцінок немає.

— Є пожертви, які людина складає за ту чи іншу потребу. На похорон, наприклад, люди по можливості жертвують хто 50 гривень, хто 100 гривень, а хто може 150 гривень. Але якщо в когось немає грошей на вінчання чи поховання, то такого не може бути, щоб священик цього не виконав. Звичайно, ми знаємо, що ціни на все зростають. Але ніяких вказівок, розпоряджень чи рекомендацій для церкви стосовно підняття цін не було. Проте кожна парафія має право сама коригувати їх.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ