Ми у Facebook
23.06.2011, 11:46

Податковий кодекс в питаннях-відповідях

Портал OGO.ua публікує відповіді на актуальні питання.
Юридична особа ліквідовується та має податковий борг. Чи підлягає такий борг погашенню за рахунок майна засновників у зв'язку з недостатністю майна такого підприємства відповідно до норм Податкового кодексу України?

Згідно з п.97.3 ст.97 Податкового кодексу у разі якщо внаслідок ліквідації платника податків, зокрема юридичної особи, частина його грошових зобов’язань чи податкового боргу залишається непогашеною у зв’язку з недостатністю майна, така частина погашається за рахунок майна засновників або учасників такого підприємства, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність за зобов’язаннями платника податків згідно із законом, у межах повної або додаткової відповідальності, а в разі ліквідації філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу юридичної особи - за рахунок юридичної особи незалежно від того, чи є вона платником податку, стосовно якого виникло грошове зобов’язання або виник податковий борг такої філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу. В інших випадках грошові зобов’язання або податковий борг, що залишаються непогашеними після ліквідації платника податків, вважаються безнадійним боргом і підлягають списанню в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Чи мають право працівники податкових органів вилучати готівку з каси підприємства у рахунок погашення його податкового боргу без згоди керівника?

Так, мають. Орган державної податкової служби має право здійснювати стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків на підставі рішення суду. Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. №1244 .

Чи буде підлягати звільненню майно платника податків з податкової застави у разі розстрочення податкового боргу?


Ні. Розстрочення, відстрочення податкового боргу не звільняють майно платника податків з податкової застави.

Яким чином поширюється право податкової застави, якщо у підприємства неподільний актив?

Якщо майно платника податків є неподільним і його балансова вартість більша суми податкового боргу, таке майно підлягає опису у податкову заставу в повному обсязі.

На який термін може надаватися платнику податків розстрочення податкового боргу?

Відповідно до п.100.8. ст.100 Податкового кодексу рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу у межах одного бюджетного року приймається у такому порядку: стосовно загальнодержавних податків та зборів - керівником контролюючого органу (його заступником); стосовно місцевих податків і зборів - керівником органу державної податкової служби (його заступником) та затверджується фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори. Рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу стосовно загальнодержавних податків та зборів на строк, що виходить за межі одного бюджетного року, приймається керівником (заступником керівника) центрального контролюючого органу за узгодженням з Міністерством фінансів України. (пп.100.8. ст.100 ПКУ).

Чи дозволяється розстрочення та відстрочення сплати податкового боргу стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів) згідно з нормами Податкового кодексу України?

Так. Відповідно до п.п.20.1.32 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право надавати відстрочення та розстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, а також приймати рішення про списання безнадійного боргу в порядку, передбаченому законом.

Який порядок стягнення податкового боргу платника податків – фізичної особи у разі його смерті?

Згідно з п.99.1 ст.99 ПКУ грошові зобов’язання фізичної особи у разі її смерті або оголошення судом померлою виконуються її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття. Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців. Протягом строку прийняття спадщини на грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавців пеня не нараховується. У разі переходу спадщини до держави грошові зобов’язання померлої фізичної особи припиняються.

Яким чином громадянин може отримати інформацію щодо відсутності податкової застави майна?

З метою отримання інформації щодо відсутності податкової застави майна платник податку має право звернутись до реєстратора Державного реєстру обтяжень рухомого майна із запитом.

До якої години можна надсилати податкові документи в електронному вигляді в останній звітній день?

Згідно з наказом ДПА України від 10.04.2010 р. №233 "Про подання електронної податкової звітності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.04.2008 р. за №320/15011, податкові документи в електронному вигляді можуть бути надіслані до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі.

Податкова звітність в електронному вигляді, отримана органами ДПС пізніше терміну, встановленого законодавством для податкової звітності, вважається поданою з порушенням терміну. Органи ДПС приймають податкову звітність з 9.00 до 18.00 щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів.





На правах реклами