На Рівненщині недоступна безкоштовна діагностика гепатитів
- У Рівненській області дуже гостро стоїть проблема розповсюдження гепатитів. Доступу до безкоштовної діагностики гепатитів в області немає, лікування гепатиту С за кошти обласного бюджету недоступне для хворих, - заявив голова правління РОВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВС", керівник проекту "Мобілізація спільнот до відстоювання доступу до діагностики і лікування гепатитів у Рівненській області" Юрій Лазаревич.
Гепатит С - це наступна епідемія, котра через декілька років може стати більш серйозною проблемою, ніж ВІЛ/СНІД, - інформує Всесвітня організація охорони здоров’я. - У світі близько 350 мільйонів людей інфіковані гепатитом В і близько 170 мільйонів людей - гепатитом С. Україна за темпами розповсюдження вірусних гепатитів займає перше місце в Європі.
Згідно з розрахунковими даними Міністерства охорони здоров’я України, у нашій країні більше 1 млн людей інфіковані вірусами гепатиту В і близько 1,2 млн - вірусами гепатиту С.
Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадках хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини і переходить у хронічну стадію, котра закінчується цирозом та раком печінки.
Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише у двох фармацевтичних компаній), зберігається висока вартість курсу лікування. В Україні вона перевищує 20 000 дол. США (за курс лікування), що недоступно для більшості наших громадян.

Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 148
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 158
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 171
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 174
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 124