29.07.2011, 14:51

Якщо дошкуляють оси [+ПОРАДИ]

Улітку на балконах рівнян або у шпаринах будинків з’являються осині кубла. Таке сусідство нерідко становить небезпеку для мешканців.
Начальник центру пропаганди Управління МНСУ в Рівненської області Микола Прокопчук розповідає, що трапляються випадки, коли телефонують рівняни і просять допомогти у знищенні такого кубла.

- Якщо до нас телефонують мешканці будинку і справді є загроза для населення, наші фахівці можуть виїхати й допомогти ліквідувати небезпеку. Два роки тому був випадок, коли на балконі рівнян осине кубло стало настільки великим, що комахи літали в оселі, а люди не могли потрапити у квартиру. Тоді наші фахівці приїхали, ми придбали дихлофос і таким чином вдалося ліквідувати це кубло, - розповідає Микола Прокопчук.

Позбутися небезпечних комах можна і самостійно. Власним досвідом із читачами “OGO.ua” поділився рівнянин Володимир:
- У мене у будинку оси створили кубло. Вдень я до них не підходив, а ввечері одягнув куртку і респіратор, озброївся дихлофосом і наприскав його у кубло. Комахи з нього просто вилетіли і більше не поверталися, - розповідає Володимир.

Разом з тим варто пам’ятати: укуси ос та бджіл — небезпечні. Вони можуть викликати набряк та алергію. У такому разі варто звернутися до лікаря.
Щасливе Рівне