Ми у Facebook
16.08.2011, 13:58

Фестиваль "Бандерштат" сповнив молодь українським духом [+Фото]

На два дні, 13-14 серпня, місто Луцьк стало справжнім центром українського патріотизму — саме тут відбувся 5-й фестиваль справжнього українського духу "Бандерштат-2011", названий в ім'я провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери.
Фестиваль зібрав більше трьох тисяч молодих людей з різних куточків України. Усі вони їхали сюди з однією метою — насолодитися справжнім українським духом. До речі, для тих, хто полюбляє відпочинок на природі із цигаркою та пляшкою пива, місця на фестивалі не знайшлося — на території “Бандерштату” було заборонено вживати спиртне та палити.



Справжньою енергетикою та драйвом української пісні гостей фестивалю заряджали гурти "Етсетера" (Суми), "Веремій" (Київ), "TerraCod" (Білорусь), "Спалені вітрила" (Рівне), "SWEETLO" (Київ), "Брем Стокер" (Рівне), "Мартові" (Вінниця), "ФІОЛЕТ" (Луцьк), "Гапочка" (Київ), "Мерва" (Рівне) та багато інших. Хед-лайнерами "Бандерштату" стали гурти "Хорта", "Димна суміш" та "Тартак".

В очікуванні вечірньої музичної програми гості фестивалю дарма часу не гаяли. Встановивши свої намети, молодь мала вибір куди відправитись: або до влаштованої вперше акустичної сцени, де виступали музичні гурти з різних міст України, або на зустрічі та гутірки, де у дружній атмосфері можна було поспілкуватись із цікавими людьми.



Лідер гурту "Тартак" Сашко Положинський розповів про становище сучасної української музики, своє ставлення до боротьби за свободу та цікаві історії про стрибки зі сцени під час концертів. Зустріч із Положинським стала наймасовішою гутіркою на фесті, після якої Сашко ще довго відповідав на питання молодих шанувальників, фотографувався та роздавав автографи.

Фото прес-служби фестивалю
Фото прес-служби фестивалю


Також молоді люди отримали можливість "доторкнутись до історії", зустрівшись із ветеранами Української повстанської армії та сином генерала УПА Романа Шухевича Юрієм.



— У мові українських повстанців немає слова "капітуляція". Усе життя вони воювали і не випускали із рук зброю, вони достойно боролись. Усі вони йшли до кінця, — сказав Юрій Шухевич.

Те, як воювали бійці УПА, можна було не лише почути, а й побачити. На фестивалі відбулася реконструкція бою відділів УПА із загонами НКВС.

Ще одним оригінальним заходом став найбільший націоналістичний флешмоб в Україні. Його учасники, піднявши догори червоні аркуші паперу, утворивши напис "Бандера — герой".

Фото прес-служби фестивалю
Фото прес-служби фестивалю


Протягом заходу гості мали змогу зробити собі безкоштовно патріотичне тату, послухати вірші молодих українських поетів та купити футболки, сумки та іншу атрибутику з логотипами фестивалю.





На правах реклами