З наступного року продати квартиру можна буде без участі БТІ
Із 1 січня 2012 року набувають чинності нові правила реєстрації нерухомості. Замість БТІ оформляти право власності, видавати довідки і завіряти угоди буде Укрдержреєстр - нова структура при Мін'юсті.
При цьому спілкуватися з чиновниками доведеться набагато рідше - наприклад, звірка квартири з її техпаспортом тепер уже необов'язкова при перепродажі, пише Сегодня.
Експерти кажуть, що, з одного боку, це може зменшити корупцію в цій сфері і полегшити людям життя, які місяцями оббивають пороги БТІ. З іншого боку, ріелтори побоюються, що знизиться контроль за угодами, а значить можливі афери.
Про те, що в БТІ потрібно навести порядок, заявляв ще в жовтні президент Віктор Янукович, підкреслюючи, що БТІ - це одна з найбільш непрозорих і корумпованих сфер. Зараз, щоб вирішити питання з продажем квартири, необхідно відвідати БТІ не менше 5 разів.
Кожен етап займає тиждень-півтора. Щоб прискорити розгляд питання, доведеться заплатити 600-700 дол., а щоб технік, який звіряє реальний стан квартири з її планом, закрив очі на наявність перепланування - від 500 дол.
За новими правилами, БТІ буде проводити лише первинну технічну інвентаризацію - простіше кажучи, лише в новобудовах при їх здачі в експлуатацію. А ось якщо житло потім будуть продавати, дарувати, перепланувати, в БТІ звертатися не потрібно.
Варто відзначити, що за новими правилами документи можна буде подавати за принципом єдиного вікна, а чиновник або технік не повинен буде виїжджати в квартиру.
Експерти кажуть, що після нововведень споживачам стане легше, оскільки скоротиться вся процедура і не буде здирництва.
"Для людей, які купують квартиру за договором купівлі-продажу, зараз діє подвійна реєстрація: спочатку реєструється угода нотаріусом, потім люди йдуть в БТІ і оформляють право власності на нерухомість. Передбачається, що з 1 січня буде одна реєстрація - в органі державної реєстрації прав", - пояснює юрист Максим Копейчіков. А значить терміни оформлення документів скоротяться до двох тижнів.

Чи дійсні ламіновані документи: офіційне роз’яснення

Нерідко українці, прагнучи зберегти свої документи в належному стані, вдаються до їх ламінування. Особливо це стосується таких важливих документів, як свідоцтва про народження, шлюб чи зміну імені. Проте виникає закономірне питання: чи не втрачає документ чинності після ламінування?
переглядів: 15
Державна програма протезування: добірка корисних матеріалів і посилань

Міністерство соціальної політики України підготувало добірку актуальних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися у питаннях забезпечення засобами реабілітації в межах державної програми.
переглядів: 146
Загубився номерний знак: що робити?

Втрата номерного знака — ситуація, з якою може зіткнутися кожен водій, особливо в період негоди, коли під час сильних дощів номер може просто відірватися від автомобіля. Утім, не варто хвилюватися — відновити номерний знак нескладно. Розповідаємо, як це зробити швидко та без зайвих труднощів.
переглядів: 168
Як приготувати каву в турці: поради, секрети й покроковий рецепт

Заварювання кави в турці – один із найдавніших способів приготування цього напою, що дозволяє максимально розкрити його смак і аромат.
переглядів: 149
Сирний пиріг із сосисками: простий і ситний варіант сніданку

Сирний пиріг із сосисками — чудова альтернатива традиційним бутербродам. Його приготування не потребує особливих кулінарних навичок, тож з рецептом легко впорається навіть дитина.
переглядів: 185