Ми у Facebook
22.12.2011, 15:12

Енергетична верба з Рівненщини може стати альтернативою газовому опаленню

Науковці з Рівненщини, що навесні заклали біоенергетичний парк з вирощування енергетичної верби, отримали всеукраїнське визнання. На 1-му Всеукраїнському конкурсі ділових і соціальних "зелених" проектів "Green Awards Ukraine" проект такого парку отримав третє місце й ним одразу зацікавились українські підприємці.
За словами науковців питання енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії на сьогодні досить актуальне:
— Потреби у споживанні енергії зростають з кожним днем, — стверджує директор проекту, голова Ради громадської організації "Рівненський центр маркетингових досліджень" Тарас Микитин. — Зростає й ціна на газ, а саме факт зростання ціни на енергоносії підштовхує до пошуку альтернативних шляхів. Зараз Україна використовує лише 4% відновлювальної енергетики, а це дуже мало. Тому ми подали наш проект на цей конкурс, де, окрім наукової складової, ми мали на меті пошук контактів підприємців, яких зацікавить такий проект, та пропаганду "зеленої" відновлювальної енергетики.

Вирощувати таку вербу нескладно, оскільки ґрунти Дубенського району Рівненщини, де зараз організовано біоенергетичний парк, як ніколи сприятливі для її гарного росту:
— На даний час такою вербою засаджено уже 10 гектарів землі, й ще 20 гектарів підготовлено для майбутніх насаджень, — пояснює координатор проекту, заступник голови Ради громадської організації "Рівненський центр маркетингових досліджень" Борис Берташ. — Вирощується верба протягом 2-3 років, а потім скошується. Є технічна можливість скошувати її одразу на щепу, тобто у готову біомасу для опалення. Для спалення такої біомаси використовуються твердопаливні котли.

За словами науковців, головною проблемою на шляху впровадження використання відновлювальних джерел енергії залишається газове й нафтове лобі, що є досить потужним у нашій державі. Проте ситуація не безнадійна, бо саме населення, що все більше використовує саме твердопаливні котли, "підштовхне" державу для більш активного використання саме таких джерел енергії.





На правах реклами