На Рівненщині сьогодні, 18 січня, – Голодна кутя
Історія свята
Як і більшість українських свят, Голодна кутя бере свій початок ще з дохристиянських часів. З того часу залишилось чимало ритуалів, які не пов’язані з Хрещенням Ісуса, а спрямовані на подолання злих духів зими. Наприклад, спалення «теплого» дідуха або розбивання глечиків з кутею та узваром («Кутя, геть з покуття, узвар, геть на базар»). Згадка про вигнання куті сягає ще козацьких часів. Коли козаки повертались з війни на Голодну кутю, то з рушницями гасали й виганяли кутю разом зі злими духами.
Однак зараз Другий Святвечір пов’язаний з Хрещенням Христа у ріці Йордан та появою Святого Духа, що зійшов на Ісуса у вигляді голуба. Голодна кутя знаменує собою одноденний піст перед прийняттям Святого Духа у наші серця. Найважливішим обрядом свята стало освячення води у храмі та Свята вечеря, на яку готують виключно пісні страви.
Читайте також:
Розклад освячення води на Рівненщині
Що приготувати на Свят-вечір напередодні Водохреща
Найкращі рецепти — для Різдвяного столу
Вітаємо з Меланкою, Василем та Старим Новим роком!
До дітей із Маріуполя завітав Святий Миколай
Діти з родин переселенців, які знайшли прихисток на Рівненщині після вимушеного залишення Маріуполя, сьогодні зустрілися зі Святим Миколаєм.
переглядів: 0
День Святого Миколая у Дубні: акція для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
6 грудня в Дубні відбулася святкова акція до Дня Святого Миколая, організована службою у справах дітей Дубенської міської ради.
переглядів: 30
Колектив «Рівнеоблводоканалу» здав майже 9 літрів
Колектив «Рівнеоблводоканалу» здали майже 9 літрів крові на підтримку життів до Дня Святого Миколая та ЗСУ
переглядів: 55
«ЕкоЗагроза»: Як застосунок допомагає ліквідовувати несанкціоновані сміттєзвалища у Рівному
Завдяки мобільному застосунку «ЕкоЗагроза» громадяни Рівного активно повідомляють про несанкціоновані сміттєзвалища, що з’являються у різних районах міста та області. І
переглядів: 90
У Рівному сотні дітей отримали подарунки від благодійників
Впродовж трьох тижнів діти писали листи Святому Миколаю з своїми побажаннями щодо подарунків. А Ольга шукала благодійників, які погоджувалися здійснити мрії цих діток.
переглядів: 110