Ми у Facebook
05.03.2012, 17:08

Рівнянки стають жертвами “мобільних” шахраїв

Цьогоріч до свята 8 Березня шахраї приготували жінкам “сюрпризи”. На мобільні телефони приходять дивні привітання зі святом.
Днями до редакції звернулася рівнянка Тетяна Н., яка схвильовано повідомила, що ледь не стала жертвою мобільного шахрайства. На її номер мобільного прийшло смс-повідомлення з текстом: “Вітаємо. В акції до 8 Березня ви стали володарем “Форд Фієста”. Інформація за телефоном 091-978-92-47, Київ, вул. Глінки, 1”. Тетяна зателефонувала за вказаним номером, але там сказали, що вона отримає машину тільки після поповнення рахунку на 2 тис. грн.

“Але не свій мобільний треба поповнити, а сказати їм код. Мовляв, тоді вони будуть впевнені, що я ту суму внесла. І ще за умовою акції купити картки потрібно було за годину”, - не приховуючи обурення, каже жінка.

Уже в магазині мобільного зв’язку Тетяну зупинив охоронець, дружина якого теж попалася на схоже шахрайство. “Моя жінка купила картки, їм все продиктувала, але в результаті ні грошей на рахунку, ні машини ...”, - поділився охоронець з довірливою рівнянкою.

Та як виявилося, подібні “розіграші” трапляються не лише в Рівному. Як пише видання “Сегодня.ua”, довірливі жінки через свою наївність втрачають від 20 до 2 тисяч гривень.

“Ми зателефонували за вказаним номером. Оператор радісно заявила, що наш номер стільникового теж переможець в акції (дзвонили зі стаціонарного, - ред. “Сегодня.ua”), і запропонувала внести 2 тисячі гривень. На запитання, які гарантії, що машину віддадуть, оператор заявила: “Ну це ж акція, не хочете, не беріть участь. Тоді вашу машину віддадуть іншому”. Вона ж сказала, що організатор акції нібито МТС.

Та як виявилося, компанія до цього не причетна. “Ми не проводили подібних акцій. Ви не перша, хто телефонує з такого приводу. Це шахрайство. Завжди перевіряйте, хто вам надіслав смс. І якщо це номер іншого оператора або не визначається, одразу ж телефонуйте нам”, - сказала оператор МТС Анастасія, яка пообіцяла розібратися з шахраями.

Фантазія шахраїв вражає, адже вони вигадують різні “акції”, на які продовжують реагувати люди. Як правило, обіцяють подвоєння рахунку, щоденне поповнення тощо. Для цього просять набрати комбінацію знаків, при якій з вашого рахунку гроші переводяться на інший. Не зупиняє людей навіть підозріле прохання купити картку поповнення рахунку і переслати код на вказаний номер.

У міліції кажуть, що випадки мобільного шахрайства зараз не рідкість. “Найчастіше на псевдоакції купуються жінки і люди похилого віку, оскільки вони погано розбираються в техніці. Раджу ігнорувати всі пропозиції, пов'язані з внесенням особистих коштів. Ну а якщо ви стали жертвою такого шахрайства - одразу ж звертайтеся в міліцію. У нас є підрозділи, які займаються кіберзлочинами”, - цитує “Сегодня.ua” начальника ЦГЗ МВС у Києві Ігоря Михалка.

ІНШІ СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Як не стати жертвою мобільних шахраїв [ПОРАДИ]
На Рівненщині телефонні шахраї заробляють на громадянах
Шахраї видурили у жительки Березного гроші на лікування





На правах реклами