На Рівненщині змагаються кращі знавці Біблії з усієї України
Справді, не можна не згадати того факту, що саме Острог є колискою славетної Острозької Біблії — першого повного друкованого видання всіх книг Святого Письма церковнослов'янською мовою, яке було підготовлене гуртком учених при Острозькій академії і здійснене в Острозі друкарем Іваном Федоровим (Федоровичем). Та й написання славетного Пересопницьке Євангелія теж починалось неподалік Острога.
Новітні ж християнські традиції Острозької академії - це насамперед та величезна робота з духовно-морального виховання молоді на засадах християнського віровчення, головним ініціатором якої є декан гуманітарного факультету, настоятель Студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Василь Жуковський. Саме під його керівництвом було розроблено першу в Україні загальнодержавну програму з основ християнської етики для учнів 1-11 класів, яка отримала гриф Міністерства освіти та науки і нині використовується у навчальному процесі по всій державі.
Власне, учні, які вивчають у своїх школах основи християнської етики та інші подібні предмети духовно-морального спрямування, і складають основну частину учасників олімпіади.
- У школах, де викладають християнську етику, - зовсім інша аура, - переконує Василь Жуковський. - Там діти спокійніші, більш ввічливі, менше вживають нецензурних слів. Вивчення предметів духовно-морального спрямування позитвно позначається на їхніх взаєминах із ровесниками, батьками, вчителями. Але є й серйозна проблема: такі діти часом зазнають критики з боку однолітків, які не є такими моральними. Цим дітям говорять: як, ти не п'єш, не куриш, ти цнотлива у 16 років?.. Чому ти відрізняєшся? Будь одним із нас, не потрібно виділятися... В аморальному суспільстві, де аморальність є нормою, дуже нелегко жити моральній особистості. Тому дуже важливо, щоб предмети духовно-морального спрямування викладались в усіх школах.

Поки що ж ці предмети викладають факультативно. "На Рівненщині їх вивчає близько 23 тисяч учнів у 465 школах - це майже 70% загальноосвітніх навчальних закладів області, - говорить проректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Ковальчук. - Таку ситуацію ми маємо саме завдяки тій роботі, яку проводять у Острозькій академії". Справді, вчителі цього предета, підготовлені в Острозі, працюють нині практично в усіх областях України. Спочатку на базі академії діяли курси підвищення кваліфікації для таких педагогів, далі — факультет християнської етики, а з 2000 року — ліцензовано і акредитовано спеціальність релігієзнавство, а пізніше — богослов'я.
Нині, зібравшись у стінах Острозької академії, учасники олімпіади складають тест на знання Святого Письма і беруть участь у дебатах, а наймолодші учні - презентують власні творчі доробки. "Незалежно від результату змагань всі вони є переможцями, - каже Василь Жуковський, - адже намагаються жити за християнськими цінностями". Його думку підтверджує голова постійної комісії Рівненської обласної ради з питань освіти, науки, культури і духовності Світлана Левицька. "Дивлячись в очі цих дітей, наймолодші з яких іще не знають фізики чи англійської мови, але так впевнено цитують Біблію, думаю: ці діти легко освоять і фізику, і хімію, і англійську, і будуть щасливими людьми, тому що вони обрали собі в житті правильну стежину", - говорить вона.





основи християнської етики, Національний університет "Острозька академія", Петро Кралюк, Василь Жуковський, Біблія, юні знавці Біблії
Як приготувати сніданок з трьох інгредієнтів: швидкий рецепт від досвідчених господинь

Сніданок — це важлива частина нашого дня, яка задає тон на весь наступний час. Іноді хочеться чогось смачного, але при цьому простого і швидкого у приготуванні. Якщо у вас є лише три інгредієнти під рукою, не біда! Ось рецепт оладок з банану та яйця, який стане чудовим варіантом для сніданку.
переглядів: 150
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 900
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 727
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 1060
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 634