Рівненські податківці пояснюють, хто може працювати без реєстратора та розрахункової книжки
Разом з тим, Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995, №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) передбачає випадки, коли реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються.
Зокрема, це:
1. Торгівля продукцією власного виробництва та надання послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, окрім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у їхніх касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.
2. Банківські операції (крім купівлі – продажу іноземної валюти).
3. Купівля – продаж інвалюти, якщо вона проходить у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативи НБУ.
4. Продаж проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автотранспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.
5. Продаж білетів держлотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролює Держказначейство в режимі реального часу, та квитків на відвідування культурно – спортивних і видовищних закладів.
6. Продаж товарів (надання послуг) фізособами – підприємцями, які сплачують єдиний податок.
7. Продаж товарів (за винятком підакцизних) та надання послуг особами, які отримали пільговий торговий патент, згідно з п. 267.2 ПКУ.
8. Торгівля продуктовими або промисловими товарами за готівку на ринках, яку проводять фізособи.
9. Продаж у кіосках, із лотків і розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50% загального товарообігу за відсутності торгівлі алкоголем та підакцизними непродовольчими товарами.
10. Продаж жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену.
11. Продаж води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів.
12. Продаж страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх і професійно – технічних навчальних закладів під час навчального процесу.
13. Реалізація товару (надання послуги), якщо в місці їхнього отримання операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюють (оптова торгівля) тощо.
14. Продаж товарів у системах електронної торгівлі (комерції).
Матеріали надані Відділом масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м.Рівне.
ІНШІ СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Податковий календар на червень 2012 року
Рівненські податківці відповідають на актуальні питання про Центр сертифікації ключів
Податковий кодекс у запитаннях та відповідях від рівненських податківців
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
податківці, продаж, розрахункові книжки, реєстратори розрахункових операцій
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 159
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 305
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 360
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 509
Поминальні дні 2025 року: коли вшанувати пам’ять померлих
![](/images/articles/2/small/1739380021.jpg)
Поминальні дні – це особливий час, коли родини відвідують кладовища, згадують своїх рідних і моляться за упокій їхніх душ. У 2025 році традиційні дні поминання померлих припадають на кілька важливих дат.
переглядів: 553