Ми у Facebook
22.06.2012, 10:10

Рівненські податківці пояснюють, хто може працювати без реєстратора та розрахункової книжки

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковий та/або в безготівковій формі (використовуючи платіжні картки, платіжні чеки, жетони тощо), під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані застосовувати зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або в деяких випадках розрахункові книжки.
Станом на 1 червня поточного року 882 суб’єкти господарювання застосовують у своїй діяльності 1578 реєстраторів розрахункових операцій.

Разом з тим, Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995, №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) передбачає випадки, коли реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються.

Зокрема, це:
1. Торгівля продукцією власного виробництва та надання послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, окрім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у їхніх касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

2. Банківські операції (крім купівлі – продажу іноземної валюти).

3. Купівля – продаж інвалюти, якщо вона проходить у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативи НБУ.

4. Продаж проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автотранспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

5. Продаж білетів держлотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролює Держказначейство в режимі реального часу, та квитків на відвідування культурно – спортивних і видовищних закладів.

6. Продаж товарів (надання послуг) фізособами – підприємцями, які сплачують єдиний податок.

7. Продаж товарів (за винятком підакцизних) та надання послуг особами, які отримали пільговий торговий патент, згідно з п. 267.2 ПКУ.

8. Торгівля продуктовими або промисловими товарами за готівку на ринках, яку проводять фізособи.

9. Продаж у кіосках, із лотків і розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50% загального товарообігу за відсутності торгівлі алкоголем та підакцизними непродовольчими товарами.

10. Продаж жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену.

11. Продаж води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів.

12. Продаж страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх і професійно – технічних навчальних закладів під час навчального процесу.

13. Реалізація товару (надання послуги), якщо в місці їхнього отримання операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюють (оптова торгівля) тощо.

14. Продаж товарів у системах електронної торгівлі (комерції).


Матеріали надані Відділом масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м.Рівне.

ІНШІ СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Податковий календар на червень 2012 року
Рівненські податківці відповідають на актуальні питання про Центр сертифікації ключів
Податковий кодекс у запитаннях та відповідях від рівненських податківців





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ