22.01.2013, 18:37

Рівняни у Карпатах приборкували гнів і пізнавали Бога

Розмови про природу людських емоцій були дружніми та відвертими

Чотири десятки студентів та випускників шкіл-інтернатів Рівненщини, Івано-Франківщини та Києва впродовж тижня були учасниками християнського табору "Знайди свій шлях", що відбувся в с.Ільці на Прикарпатті. Вони пізнавали не лише Бога, а й таємниці власної душі. Як провели тиждень у Карпатах рівняни?
Організували табір "Знайди свій шлях" відділ освіти Міжнародної організації «Надія людям» та Друга пресвітеріанська церква міста Мемфіса (США). Її представник Джон Віттемор приїздить до України вже 11 років. У рамках співпраці з українськими церквами та благодійними організаціями він не лише проповідує слово Боже у літніх та зимових християнських таборах, а й привозить із собою волонтерів, які викладають для молодих українців англійську мову.

Для місії "Надія-людям" проведення подібних таборів - постійна практика. Керівник відділу освіти цієї організації Олександр Бондарчук про християнські цінності може говорити посилаючись не на книжки чи проповіді, а на власний досвід: уже не один рік сім'я Бондарчуків, яка мешкає у Здолбунові, бере під опіку випускників шкіл-інтернатів.

На Рівненщині є дім, де є місце усім

- Беремо тих, хто взагалі не має, куди подітись - наприклад, круглих сиріт, - розповідає Олександр Бондарчук. - Беремо таких дітей у сім'ю на три роки, привчаємо до самостійного життя, допомагаємо знайти у ньому місце. Троє наших вихованців нині - вже студенти Острозької академії.

На „Різдвяних зустрічах” відомі рівняни допомогли людям з обмеженими можливостями

Упродовж тижня у Карпатах чотири десятки учасників табору "Знайди свій шлях" не лише вивчали основи християнства, а й заглиблювались у таємниці людської психології. Завдяки відеолекціям Чіпа Інгрема «Як приборкати руйнівні емоції» вони отримали практичну допомогу у керуванні емоціями та приборканні неконтрольованого гніву, що можуть руйнувати стосунки між людьми. «Відтепер я знаю, що мій тип вияву гніву - «феєрверк», тому мені варто навчитися контролювати свої емоції і спочатку подумати, а потім говорити», – зізнався після тренінгу один із учасників табору...

Розмови про природу людських емоцій були дружніми та відвертими
Розмови про природу людських емоцій були дружніми та відвертими


Рівнян, які цікавляться релігією, запрошують до дискусії

Відверті розмови про невиправдані надії та страх, образи та заздрість, які часто лежать в основі людського гніву, викликали чимало дискусій серед молоді - розмови про таємниці власного "я" тривали й після закінчення занять, до пізнього вечора. А у вільний від занять час юні рівняни разом з однолітками із столиці та Прикарпаття отримували задоволення від здорового дозвілля у зимових Карпатах - катались на санках, лижах і сноуборді, грали у теніс і бадмінтон, відвідували екскурсії.

Чарівність зимових Карпат не залишила байдужим жодного учасника табору
Чарівність зимових Карпат не залишила байдужим жодного учасника табору


На Рівненщині роль Ісуса Христа у долі людства обговорили в режимі он-лайн

Чимало учасників висловили бажання повернутись у цю атмосферу дружби, підтримки і пізнання Бога влітку, коли подібний табір у Карпатах для студентів, випускників шкіл-інтернатів і вчителів планується провести знову.

"Рівненщина релігійна": блоги OGO.ua