У Рівному вручну виготовляють прилади для досліджень космосу та чекають на... астероїд [+Фото]
- Навчальна програма з астрономії за часів СРСР включала в себе практичні спостереження, - розповідає доцент кафедри методики викладання фізики та астрономії РДГУ, керівник гуртка "Аерофізика та космічні дослідження" Рівненської Малої академії наук Ігор Семещук. - Школи тоді забезпечували відповідним обладнанням для проведення досліджень космосу. Були навіть обов'язкові спостереження в позаурочний час. Сьогодні програма обов'язковість таких спостережень та досліджень не передбачає.
Як стверджує науковець, відповідними приладами для досліджень не забезпечуються не лише школи. Їх брак відчувають і в Малій академії наук. Щоправда, вихід з ситуації знаходять.
- Без практики нічого не буде, бо без практики не цікаво, - говорить керівник гуртка "Аерофізика та космічні дослідження" Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Віталій Янішевський. - Голова й буде дурна, якщо буде пуста. Як можна займатися астрономією, якщо немає телескопа? Багато що можна зробити власноруч і для цього можна затратити мінімум сил та коштів.
Як приклад, Віталій Янішевський продемонстрував кілька приладів, за допомогою яких можна проводити спостереження за небесними тілами.
Віталій Янішевський нагадав, що на даний час для проведення космічних досліджень можна використовувати мобільні пристрої, які можна легко транспортувати.
До того ж, Рівненський будинок вчених уже два роки як обладнаний мобільним телескопом, за допомогою якого можна проводити спостереження.
Щоправда, телескоп досі не працює... Як стверджують самі науковці МАН процедура його налаштування досить довга й складна, проте в перспективі його планують активно використовувати.
- 15 лютого поряд із Землею пролетить великий астероїд, - розповів Віталій Янішевський. - Його можна буде спостерігати й у нас, тому, якщо не буде хмар, плануємо провести спостереження за ним.
Використовуючи власні розробки, рівненські науковці здобувають досвід за кордоном. Зокрема, минулого року двоє рівненських науковців відвідали "Європейський центр ядерних досліджень" (CERN) у Швейцарії й на власні очі побачили Великий адронний колайдер. Отриманими знаннями науковці поділилися з рівненськими вчителями фізики й астрономії та вихованцями РМАНУМ на спеціалізованому семінарі, який провели уже втретє.
- Це найбільш прогресивний дослідницький центр, де працюють науковці з усього світу, - розповів викладач кафедри методики викладання фізики та астрономії РДГУ Володимир Левшенюк, який відвідав CERN. - Приємно було почути, що Україна також бере участь у такому грандіозному проекті, як Великий адронний колайдер. І ще приємніше було дізнатися, що наші співвітчизники, у минулому вихованці МАН, Олексій Кононов з Харкова та Олеся Щуцька з Вінниці, у CERN вважаються одними з найбільш перспективних молодих вчених.
Як зауважив Володимир Левшенюк, молодим науковцям потрапити на роботу у CERN з України - цілком реально, адже достатньо подати заявку на сайті центру.
Чотирилапі герої: службові собаки СБУ Рем і Фінч отримали нагороди за захист України
Собаки Рем і Фінч, які служать у складі Служби безпеки України, були відзначені Кінологічною спілкою України на церемонії «Чотирилапі захисники». Вони разом зі своїми наставниками отримали нагороди за вагомий внесок у безпеку держави.
переглядів: 190
Рівненщина простилася із полеглим Героєм
На Рівненщині віддали останню шану воїну Олександру Боярчуку із Городоцької громади.
переглядів: 248
"Нам винятково важливо пам’ятати цю страшну сторінку нашої історії", - ПЦУ
Сьогодні, 23 листопада, День пам'яті жертв голодоморів.
переглядів: 217
Сьогодні прийнято запалити свічку у пам'ять про жертв Голодоморів
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує Національний день пам’яті жертв Голодомору.
переглядів: 263
Що не варто робити 23 листопада: традиції та прикмети
23 листопада вважається особливим днем, сповненим традицій та застережень. У народі цей день пов’язували з певними заборонами, які допомагали уникнути неприємностей та зберегти гармонію в сім’ї.
переглядів: 282