Ми у Facebook
25.02.2013, 10:00

Що треба знати про землю у 2013 році: як оформити земельний пай?

Із 1 січня 2013 року відбулося чимало змін у земельному законодавстві України. Детальніше про це розповіла начальник головного управління Держземагентства у Рівненській області Світлана Богатирчук-Кривко.
— Як оформити успадкований пай?

— Для переоформлення земельної ділянки, яка вийшла із земельної частки (паю), громадянину необхідно звернутись до нотаріуса за місцем розташування земельної ділянки із заявою про оформлення (прийняття) спадщини.

Що треба знати про землю у 2013 році: як оформити право на ділянку?

Відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр" при здійсненні нотаріальних дій видача витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку здійснюється також нотаріусами.

Згідно із ЗУ "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав власності, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчиняється така дія. Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

Що треба знати про землю у 2013 році: навіщо потрібна нормативна оцінка землі?


— Як зазвичай паї стають невитребуваними?


— Нерозподіленою (невитребуваною) земельною часткою (паєм) є земельна частка, яка виділена в складі єдиного земельного масиву без визначення меж в натурі (на місцевості), якщо власник такої земельної частки помер, а спадкоємці з певних причин не прийняли спадщини. Документом, що посвідчує право на таку земельну частку (пай) є сертифікат на право на земельну частку (пай).

Далі буде


"Рівненська газета" №8 від 21 лютого 2013 року





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ