27.03.2013, 14:05

Рівнянина, який прикріпив скотчем до тіла 3 кілограми бурштину, затримали на кордоні

Необроблене каміння бурштину намагався незаконно вивезти із України в Республіку Білорусь 37-річний житель Рівненської області.
Інформацію стосовно цього громадянина прикордонники отримали напередодні, повідомив OGO.ua Олег Личковський із відділу з питань взаємодії із ЗМІ
Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Тому, коли у пункті пропуску «Удрицьк» при оформленні дизель-потяга «Удрицьк - Барановичі» серед пасажирів було виявлено зазначену особу, прикордонники ініціювали проведення поглибленого опитування громадянина на наявність заборонених до вивозу з країни речей.

Під час опитування прикордонники візуально помітили під одягом українця наявність сторонніх предметів. Йому запропонували самостійно дістати з-під одягу ці предмети. Чоловік погодився та дістав два пакунки з бурштином, що були прикріплені скотчем до його живота та спини. Загальна вага «сонячного каміння» склала 3 кілогами 300 грамів.

Як пояснив рівненчанин, він є майстром однієї з фірм, що займається виготовленням картин та сувенірів з бурштину, та направлявся до Білорусі, де мав замовлення на виготовлення спортивних кубків.

Вартість виявленого каміння на «чорному ринку» може сягати кількох тисяч доларів. Але офіційну суму оцінки після проведення експертизи нададуть митники, які і продовжили проведення необхідних процесуальних заходів.

Нагадаємо, нещодавно на Рівненщині викрили бурштинових старателів та правоохоронця, який їх "прикривав". Організована група, використовуючи корумповані зв'язки в правоохоронних органах, організувала на території Рівненської області незаконний видобуток бурштину.