З грошей, які заробітчани відправляють в Україну, вирішили брати податок
Детальніше читайте: Денежные переводы в Украину обложили налогом 15-17%
У Міндоходів визнають, що вони недостатньо контролюють сплату податку, тому платять його далеко не всі (багато хто і не знає, що треба платити - авт.). Але з цього року перевірок стане більше: податківці почнуть зіставляти дані НБУ про перекази з деклараціями громадян. Якщо податок не заплачений - його нарахують, при цьому доведеться ще внести штраф 51-85 грн, а при повторному порушенні - 85-136 грн. Поштою до порушників будуть приходити листи, де буде вказана сума, яку вони повинні внести як податок. Якщо його не сплатять, прийде інформація про штраф, і порушником займеться виконавча служба.
Заробітчани обурені такою новиною та запевняють, що і так сплачують податок ще до переказу в Україну, пише ТСН.ua.
"У нас кожен рік обов'язково має бути показаний дохід. Якщо ти його не показуєш, є така структура "податкова інспекція", яка дивиться - ти працював, в тебе є всі документи, що ти був на цій фірмі, отримував зарплату, а його потім не показав. І ти платиш штраф. Якщо не помиляюся, 2,3 тис. - єдину суму заплатити", - розповіла заробітчанка.
Куди їдуть українські заробітчани?
Заспокоїти мігрантів поквапились парламентарі.
"Якщо в тебе є контракт, значить, ти сплачуєш податки. І твої кошти оподатковувати не можна подвійно. Тому, якщо є такі двосторонні угоди між країнами, - а ви бачите, я перерахувала, - майже між всіма країнами є, - то ця небезпека, якби відсутня", - пояснила нардеп Оксана Білозір.
Для кого небезпеки немає, а кому таки доведеться ділитися заробленим із державою, Міністерство доходів і зборів пообіцяло роз'яснити найближчим часом.
Правда, грошей від заробітчан офіційно надходить все менше: якщо в 2012 р. українські гастарбайтери переслали рідним $7,5 млрд, то в першому кварталі нинішнього - лише $1 млрд (за рік такими темпами прийде близько $4 млрд), такі дані досліджень Нацбанку. У 2011-му в Україну переслали $7,019 млрд. Навіть іноземні інвестори вклали в країну менше: за даними Держстату, $6,013 млрд.
Більшість заробітчан з України працюють нелегально
Зменшення надходжень експерти пов'язують в тому числі і з тим, що мігранти активніше використовують нелегальні канали для пересилання грошей. При цьому вони економлять на оплаті перекладів (до 5% суми), а одержувачі не платять податок на дохід. За підрахунками президента Украналітцентру Олександра Охріменка, гроші від податків на перекази великі - 8,5-9 млрд грн, тому податківцям є сенс цим займатися.

Чи дійсні ламіновані документи: офіційне роз’яснення

Нерідко українці, прагнучи зберегти свої документи в належному стані, вдаються до їх ламінування. Особливо це стосується таких важливих документів, як свідоцтва про народження, шлюб чи зміну імені. Проте виникає закономірне питання: чи не втрачає документ чинності після ламінування?
переглядів: 161
Державна програма протезування: добірка корисних матеріалів і посилань

Міністерство соціальної політики України підготувало добірку актуальних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися у питаннях забезпечення засобами реабілітації в межах державної програми.
переглядів: 192
Загубився номерний знак: що робити?

Втрата номерного знака — ситуація, з якою може зіткнутися кожен водій, особливо в період негоди, коли під час сильних дощів номер може просто відірватися від автомобіля. Утім, не варто хвилюватися — відновити номерний знак нескладно. Розповідаємо, як це зробити швидко та без зайвих труднощів.
переглядів: 208
Як приготувати каву в турці: поради, секрети й покроковий рецепт

Заварювання кави в турці – один із найдавніших способів приготування цього напою, що дозволяє максимально розкрити його смак і аромат.
переглядів: 171
Сирний пиріг із сосисками: простий і ситний варіант сніданку

Сирний пиріг із сосисками — чудова альтернатива традиційним бутербродам. Його приготування не потребує особливих кулінарних навичок, тож з рецептом легко впорається навіть дитина.
переглядів: 222