На Рівненщині консервуватимуть... землю
У структурі сільськогосподарських угідь на ріллю припадає 32,8 відсотка, перелоги - 0,2 відсотка, сіножаті і пасовища – 12,9 відсотка, багаторічні насадження – 0,6 відсотка.
За п’ять останніх років структура земельного фонду Рівненщини дещо змінилася. Площа сільськогосподарських угідь зменшилась на 3,9 тис. га, у тому числі, площі ріллі, сіножатей, пасовищ та перелогів, інших земель – на 0,4 тис. га. А ось площа лісів та інших лісовкритих площ збільшилась на 2,3 тис. га, забудованих земель - на 2,9 тис. га, відкритих заболочених земель – на 0,6 тис. га.
Як змінити цільове призначення земельної ділянки

Занепокоєння землевпорядників викликає той факт, що сільгосппідприємства здебільшого використовують земельні ділянки без дотримання обґрунтованого чергування сільськогосподарських культур у сівозмінах. Мовою цифр це виглядає так: 206 агроформувань Рівненщини використовують земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею понад 100 гектарів. Із них лише 55 замовили виготовлення й тільки три (!) виготовили проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. Як наслідок, виникає поглиблення спеціалізації сільськогосподарського виробництва. Все це неминуче призводить до обмеження набору вирощуваних культур. А в результаті - втрачається родючість ґрунтів, посилюється розвиток ерозійних процесів.
Нині загальна площа еродованих земель (ерозія — це руйнування верхнього, найродючішого шару грунту — прим. авт.) в області складає 165,7 тис. га. Більша частина (159,6 тис. га) піддані водній ерозії. А вітрова ерозія , що найбільш поширена на території Березнівського, Дубровицького, Костопільського та Рівненського районів, стосується земель загальною площею 6,1 тис. га. Це також спричиняє зниження продуктивності земельних ресурсів і деградацію агроландшафтів.
На Рівненщині незаконно роздають землю
Погіршення стану земельного фонду пов'язано також із збільшенням площ кислих ґрунтів, яких, за даними останніх агрохімічних обстежень, в області 363,5 тис. га.
Зрештою, станом на 1 січня нинішнього року загальна площа земель, що потребують консервації, складає на Рівненщині 7,9 тис. га, з них 1,1 тис. га – деградовані, 4,4 тис. га – малопродуктивні, 2,4 тис. га – техногенно забруднені; 2,2 тис. га порушених земель потребують рекультивації. Консервація - це тимчасове виведення деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених сільгоспугідь із сільськогосподарського використання. На таких землях проводять роботи з відновлення родючості (зазвичай, це залуження або заліснення) ті повертають у сферу сільськогосподарського виробництва.
Земельна “халява” закінчилася
Отож, і без пустель роботи для фахівців земельної служби не бракує.

землевпорядник, земля, ерозія, консервація, грунти, земельний фонд, земельні ресурси
Як мешканці Рівненщини можуть отримати податкову пільгу

Батьки, які виховують двох і більше дітей віком до 18 років, мають право на податкову соціальну пільгу.
переглядів: 115
Як отримати відео з камер спостереження системи «Безпечне місто Рівне»

До Департаменту муніципальної варти Рівненської міської ради часто надходять запитання щодо строків розгляду звернень про надання відеоматеріалів із камер відеоспостереження системи «Безпечне місто Рівне».
переглядів: 107
На Рівненщині через підпал постраждав Нобельський національний парк

Масштабна екологічна катастрофа на Рівненщині - вогнем знищено 17 гектарів Нобельського нацпарку, збитки сягають майже мільйона гривень
переглядів: 129
Рівненський театр ляльок запрошує на затишні вистави у квітні

Рівненський академічний обласний театр ляльок анонсував свій репертуар на найближчі дні квітня, запрошуючи маленьких та дорослих глядачів на цікаві та повчальні вистави. Театр продовжує працювати, забезпечуючи безпеку своїх відвідувачів під час повітряних тривог завдяки виставам на сцені в укритті.
переглядів: 177
Кінезіотерапія в Україні: ефективне відновлення рухливості та життя без болю

Багато людей стикається з проблемами опорно-рухового апарату. Малорухливий спосіб життя, тривале сидіння за комп’ютером, важкі фізичні навантаження або травми — усе це може спричинити біль у спині, суглобах та загальне погіршення якості життя.
переглядів: 202