На Рівненщині консервуватимуть... землю
У структурі сільськогосподарських угідь на ріллю припадає 32,8 відсотка, перелоги - 0,2 відсотка, сіножаті і пасовища – 12,9 відсотка, багаторічні насадження – 0,6 відсотка.
За п’ять останніх років структура земельного фонду Рівненщини дещо змінилася. Площа сільськогосподарських угідь зменшилась на 3,9 тис. га, у тому числі, площі ріллі, сіножатей, пасовищ та перелогів, інших земель – на 0,4 тис. га. А ось площа лісів та інших лісовкритих площ збільшилась на 2,3 тис. га, забудованих земель - на 2,9 тис. га, відкритих заболочених земель – на 0,6 тис. га.
Як змінити цільове призначення земельної ділянки

Занепокоєння землевпорядників викликає той факт, що сільгосппідприємства здебільшого використовують земельні ділянки без дотримання обґрунтованого чергування сільськогосподарських культур у сівозмінах. Мовою цифр це виглядає так: 206 агроформувань Рівненщини використовують земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею понад 100 гектарів. Із них лише 55 замовили виготовлення й тільки три (!) виготовили проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. Як наслідок, виникає поглиблення спеціалізації сільськогосподарського виробництва. Все це неминуче призводить до обмеження набору вирощуваних культур. А в результаті - втрачається родючість ґрунтів, посилюється розвиток ерозійних процесів.
Нині загальна площа еродованих земель (ерозія — це руйнування верхнього, найродючішого шару грунту — прим. авт.) в області складає 165,7 тис. га. Більша частина (159,6 тис. га) піддані водній ерозії. А вітрова ерозія , що найбільш поширена на території Березнівського, Дубровицького, Костопільського та Рівненського районів, стосується земель загальною площею 6,1 тис. га. Це також спричиняє зниження продуктивності земельних ресурсів і деградацію агроландшафтів.
На Рівненщині незаконно роздають землю
Погіршення стану земельного фонду пов'язано також із збільшенням площ кислих ґрунтів, яких, за даними останніх агрохімічних обстежень, в області 363,5 тис. га.
Зрештою, станом на 1 січня нинішнього року загальна площа земель, що потребують консервації, складає на Рівненщині 7,9 тис. га, з них 1,1 тис. га – деградовані, 4,4 тис. га – малопродуктивні, 2,4 тис. га – техногенно забруднені; 2,2 тис. га порушених земель потребують рекультивації. Консервація - це тимчасове виведення деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених сільгоспугідь із сільськогосподарського використання. На таких землях проводять роботи з відновлення родючості (зазвичай, це залуження або заліснення) ті повертають у сферу сільськогосподарського виробництва.
Земельна “халява” закінчилася
Отож, і без пустель роботи для фахівців земельної служби не бракує.


землевпорядник, земля, ерозія, консервація, грунти, земельний фонд, земельні ресурси
Світлу бути: на Рівненщині деякий час не вимикатимуть електроенергію

Сьогодні, 9 лютого, у на Рівненщині частину доби хочуть обійтися без обмежень електропостачання.
переглядів: 159
У Рівному відновили реєстрацію місця проживання

В Центрі надання адміністративних послуг у місті Рівному відновлено послуги, що пов’язані з реєстрацією місця проживання.
переглядів: 371
Коли завтра на Рівненщині виключатимуть світло

Опублікували графіки відключень електроенергії у четвер, 9 лютого.
переглядів: 399
Як часто можна заряджати смартфон

Із постійний виключенням електроенергії важливо тримати свій телефон зарядженим. Тому чимало людей підключають свої смартфони до джерела живлення одразу при першій же нагоді. Але як часто можна заряджяти телефон?
переглядів: 976
Готуємо солоденьке: Дуже смачне печиво з корицею

Є рецепти модних десертів, а є рецепти з дитинства, які мама й бабуся ще переписували. Так от, цей рецепт саме такий.
переглядів: 377