Рівне 25 і 50 років тому
З першої ж сторінки довідуємось, що Рівне є "одним із значних промислових центрів Львівського совнархозу". ("Совнархози" в період хрущовських реформ були органом державного управління в народному господарстві). "Ровенчани", як тоді називали рівнян, "активно борються за виконання семирічного плану" (ще одна ознака доби Хрущова: централізоване планування розвитку економіки за радянських часів здійснювалось терміном на п'ять років, але саме на межі 50-х і 60-х років минулого століття вперше і востаннє в СРСР економічний план був не п'ятирічним, а семирічним). "Будуть споруджені і введені в дію м'ясокомбінат, завод чавунних труб, макаронна фабрика, льонокомбінат", - обіцяють автори путівника.
Життю Рівного до 1917 року присвячено один абзац - 11 рядків. Прикметна цитата: "Багато років Рівне залишається провінційним містечком, над вбогими будівлями якого вивищувались собор, костел і тюрма як символ царської влади, яка разом із духовенством, капіталістами і поміщиками пригноблювала трудове населення".
Старе Рівне: архівні фото
Про радянський період життя Рівного написано набагато більше. Серед новин: "у 1960 році трудівники отримали хороший подарунок - нове приміщення обласного музично-драматичного театру".

Після вступної частини - огляд "Місцями героїчної слави міста Ровно". Місць - 18, усі пов'язані з подіями або громадянської, або Великої вітчизняної війни. Закінчується путівник текстом пісні. Перший куплет:
"То під Ровно не вітер шумить весняний,
У зелених лісах та дібровах,
То народу уста у любові палкій
Промовляють ім'я Кузнецова".
Твір (слова Кузьменка, музика Немченка) так і зветься - "Пісня про Героя Радянського Союзу партизана Кузнецова".
До слова, коштував путівник 6 копійок, а віддрукуввали його в тогочасній обласній друкарні на Калініна, 32. Зараз у цій двоповерхівці навпроти краєзнавчого музею знаходиться банк, а за радянських часів багато років розміщувалась редакція обласної газети "Червоний прапор", спадкоємицею якої є нинішнє "Вільне слово".
Як комуністи нищили Сталіна в Рівному
Другий буклет побачив світ у 1988 році, але підготовлений був до 700-річчя Рівного у 1983-му. Дожовтневому періоду тут присвячено вже не 11, а 14 рядків - навіть не один, а два абзаци. Серед "родзинок" розповіді про радянський період життя міста - акцент на великій кількості зелених насаджень у Рівному: "Ленінську вулицю (нині Соборна - авт.) прикрашають каштани, Московську (Степана Бандери - авт.) - липи, Шевченка - пірамідальні тополі, Мірющенка - берези... Облаштовується і гарнішає новий Комсомольсько-молодіжний парк".
Як з часом змінювався парк "Лебединка" у Рівному
Буклет подає чимало корисної довідкової інформації про місто, з якої можна, приміром, дізнатись, що чверть століття тому в Рівному було чотири тролейбусних маршрути (всі вони збереглись донині) і 13 - автобусних. Кінотеатрів у місті було шість - "Аврора" (нині в цьому приміщенні працює багатозальний кінотеатр "Мультиплекс" - авт.), "Космос", "Партизан", "Юність", "Жовтень" (нині в цьому приміщенні - кінопалац "Україна" - авт.) та ім.Шевченка.

Як колись виглядали рівненські студенти
Цікаво виглядає нині і розділ "Пам'ятники видатним людям": він подає відомості про п'ять пам'ятників - В.Леніну на площі Леніна, Ф.Дзержинському на вул. Пушкіна, М.Кузнецову на площі Кузнецова, на могилі Олеко Дундича в парку ім.Шевченка і Т.Шевченку там само. Досьогодні збереглись два останні пам'ятники.
...Старі путівники по Рівному - самі по собі пам'ятки того часу, коли вони були видані. Можна по-різному оцінювати радянський період історії Рівного, але історія на те й історія, щоб її вивчати та пам'ятати. Адже це - спільна історія нас, рівнян.

Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 787
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 382
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 270
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 256
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 562