Подати
оголошення

23.07.2013, 13:11

Папу Івана Павла II визнали святим

Богословська комісія Ватикану визнала Папу Римського Іоанна Павла II святим. Дослідники знайшли докази чотирьох чудес одного з найпопулярніших предстоятелів за всю історію католицької церкви. Процедура беатифікації зайняла кілька років. Офіційна церемонія, найімовірніше, відбудеться в грудні.
Папа Іван Павло II стане святим, заявила минулої п’ятниці прес-служба Ватикану. Спеціальна богословська комісія підтвердила факт чотирьох офіційно задокументованих чудес, і в п’ятницю вранці діючий папа римський Франциск підписав указ, повідомляє IA ZIK.

День канонізації понтифіка, який стояв на чолі Римо-Католицької Церкви без малого 30 років, поки не призначений, але імовірно церемонія відбудеться в грудні.

Релігієзнавець Олексій Юдін пояснив, що Папа Римський може проголошувати святих з власної волі, проте останнім часом Предстоятелі Католицької Церкви вважають за краще проводити всю процедуру канонізації від початку і до кінця за спеціальними правилами.

Папа Франциск канонізує двох своїх попередників

«Ця процедура дуже копітка і уїдлива, йде ретельний збір документів, працюють спеціальні люди. Раніше навіть була позиція адвоката диявола – людини, яка збирала контраргументи проти канонізації. Це справжнє дослідження зі збором показань свідків. Елемент випадкової канонізації на цьому етапі зводиться до нуля», – розповів Юдін.

Спеціальна комісія студіювала інформацію про життя Папи, включаючи листування, а також особисті записи, зроблені до того, як Кароль Войтила став главою Церкви. Зібрані дані були направлені в Конгрегацію канонізації святих. Головним постулатором беатифікації Івана Павла II став польський священик Славомір Одер, а його формальним опонентом, покликаним оскаржувати твердження про скоєні понтифіком чудеса, – римський священик Джузеппе д’Алонсо.

Новий Папа Римський дуже поміркований, але виступає проти гей-шлюбів

До третьої річниці смерті Папи був повністю підготовлений так званий рositio – звіт про життя понтифіка на 2000 сторінок. Одер встиг вивчити безліч документів і заслухав свідчення понад 100 свідків, які знали Івана Павла II, а також очевидців або учасників скоєних ним чудес. Втім, головною стала історія 46-річної французької черниці Марі Симон-П’єр. Жінка, яка страждала, як і сам понтифік, від хвороби Паркінсона, вилікувалася в червні 2005 року, через два місяці після смерті Папи, звернувшись до нього з молитвою про допомогу.

Цей випадок вивчали медики й богослови, які прийшли до висновку, що подія не має наукового пояснення.

У 2011 році богословська комісія зарахувала Івана Павла II до лику блаженних, максимально наблизивши його, таким чином, до рангу святих. До речі, сам Іван Павло II беатифікував понад 1,3 тисячі осіб і канонізував 482 святих, тобто більше, ніж всі його попередники, разом узяті, з 1588, коли була прийнята нинішня процедура зарахування до лику блаженних і святих.

У Ватикані обирають нового Папу Римського [+Фото]

Релігієзнавець Микола Мітрохін вважає, що канонізація Івана Павла II має велике значення для Римо-Католицької Церкви. «Це найпопулярніший папа за 300 років. Досі в багатьох католицьких храмах висить його портрет поряд з портретом нового папи римського Франциска, – сказав Мітрохін. – Він зробив дуже багато для оновлення Римсько-Католицької Церкви, щоб вона відповідала на потреби сьогоднішнього дня, щоб була більш відкрита і толерантна».
Щасливе Рівне