Папу Івана Павла II визнали святим
День канонізації понтифіка, який стояв на чолі Римо-Католицької Церкви без малого 30 років, поки не призначений, але імовірно церемонія відбудеться в грудні.
Релігієзнавець Олексій Юдін пояснив, що Папа Римський може проголошувати святих з власної волі, проте останнім часом Предстоятелі Католицької Церкви вважають за краще проводити всю процедуру канонізації від початку і до кінця за спеціальними правилами.
Папа Франциск канонізує двох своїх попередників
«Ця процедура дуже копітка і уїдлива, йде ретельний збір документів, працюють спеціальні люди. Раніше навіть була позиція адвоката диявола – людини, яка збирала контраргументи проти канонізації. Це справжнє дослідження зі збором показань свідків. Елемент випадкової канонізації на цьому етапі зводиться до нуля», – розповів Юдін.
Спеціальна комісія студіювала інформацію про життя Папи, включаючи листування, а також особисті записи, зроблені до того, як Кароль Войтила став главою Церкви. Зібрані дані були направлені в Конгрегацію канонізації святих. Головним постулатором беатифікації Івана Павла II став польський священик Славомір Одер, а його формальним опонентом, покликаним оскаржувати твердження про скоєні понтифіком чудеса, – римський священик Джузеппе д’Алонсо.
Новий Папа Римський дуже поміркований, але виступає проти гей-шлюбів
До третьої річниці смерті Папи був повністю підготовлений так званий рositio – звіт про життя понтифіка на 2000 сторінок. Одер встиг вивчити безліч документів і заслухав свідчення понад 100 свідків, які знали Івана Павла II, а також очевидців або учасників скоєних ним чудес. Втім, головною стала історія 46-річної французької черниці Марі Симон-П’єр. Жінка, яка страждала, як і сам понтифік, від хвороби Паркінсона, вилікувалася в червні 2005 року, через два місяці після смерті Папи, звернувшись до нього з молитвою про допомогу.
Цей випадок вивчали медики й богослови, які прийшли до висновку, що подія не має наукового пояснення.
У 2011 році богословська комісія зарахувала Івана Павла II до лику блаженних, максимально наблизивши його, таким чином, до рангу святих. До речі, сам Іван Павло II беатифікував понад 1,3 тисячі осіб і канонізував 482 святих, тобто більше, ніж всі його попередники, разом узяті, з 1588, коли була прийнята нинішня процедура зарахування до лику блаженних і святих.
У Ватикані обирають нового Папу Римського [+Фото]
Релігієзнавець Микола Мітрохін вважає, що канонізація Івана Павла II має велике значення для Римо-Католицької Церкви. «Це найпопулярніший папа за 300 років. Досі в багатьох католицьких храмах висить його портрет поряд з портретом нового папи римського Франциска, – сказав Мітрохін. – Він зробив дуже багато для оновлення Римсько-Католицької Церкви, щоб вона відповідала на потреби сьогоднішнього дня, щоб була більш відкрита і толерантна».

Кількість постраждалих від рашистського удару по Сумах наблизилася до сотні (+ВІДЕО)

Сьогодні, 13 квітня, рашистські війська завдали невиправданого і підступного масованого удару по місту Суми, внаслідок чого постраждала велика кількість цивільного населення.
переглядів: 251
Кількість загиблих через ворожий удар по Сумах зросла

Президент Зеленський повідомив сумні новини щодо тих, хто розпрощався з життям через рашистський удар по місту Суми.
переглядів: 218
"Тільки сволота так може діяти", - Володимир Зеленський про рашистський удар по Сумах

Рашисти цинічно вдарили по мирних жителях міста сум у світлий день Вербної неділі, 13 квітня.
переглядів: 235
21 людина загинула через рашистський удар по Сумах

У Вербну неділю, 13 квітня, Росія завдала ракетного удару по центру Сум. Внаслідок атаки загинула 21 людина, ще щонайменше 20 отримали поранення. Про це повідомив виконувач обов’язків міського голови Артем Кобзар.
переглядів: 287
Нічого святого: Рашисти на Вербну неділю ударили ракетою по Сумах. Є загиблі

У неділю вранці, 13 квітня, місто Суми зазнало ракетного удару з боку російських військ. Унаслідок атаки загинули мирні жителі, про що повідомив виконувач обов’язків міського голови Артем Кобзар.
переглядів: 292