Де шукати інформацію про надійність банку?
У цьому випадку одним із зручних джерел інформації можуть стати рейтинги незалежних рейтингових агентств. Вони присвоюються кваліфікованими фахівцями агентств за результатами всебічного вивчення діяльності і планів розвитку банків. Інформація про присвоєні рейтинги і публічні рейтингові звіти представлені на сайтах рейтингових агентств, а також часто розміщуються на Інтернет-сторінках самих банків. Крім рівня рейтингу і висновків про кредитоспроможність фінансової установи, в рейтинговому звіті в зручній та зрозумілій формі висвітлюється вся необхідна інформація про банк, а також акцентується увага на сильних і слабких сторонах та існуючих ризиках.
В Україні працюють 9 агентств, рейтингові оцінки яких офіційно визнаються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. До них відносяться 6 українських компаній, включених до реєстру уповноважених рейтингових агентств НКЦПФР («Кредит-Рейтинг», «IBI-Rating», «Українське кредитно-рейтингове агентство», «Експерт-Рейтинг», «Рюрик», «Стандарт-Рейтинг» ), а також 3 міжнародні агентства: Fitch Ratings, Moody `s Investors Service, Standard & Poor`s.
ТОП-5 банків, які швидко втрачають клієнтів
Існує кілька видів рейтингів, які присвоюються банкам. Найбільш поширеним є кредитний рейтинг, що відображає здатність банку розраховуватися за всіма своїми фінансовими зобов'язаннями. Національні уповноважені рейтингові агентства для визначення кредитних рейтингів в обов'язковому порядку застосовують Національну рейтингову шкалу, затверджену Постановою Кабінету міністрів України. Міжнародні рейтингові агентства використовують в Україні як власні міжнародні рейтингові шкали, що дозволяють порівнювати між собою кредитоспроможність об'єктів рейтингування в різних країнах, так і власні національні шкали, призначені для рейтингування на території України. Для порівнянності кредитних рейтингів НКЦПФР були затверджені спеціальні матриці відповідності шкал міжнародних агентств шкалі, затвердженій КМУ.
Другим за рівнем популярності є рейтинг депозитів (або рейтинг надійності банківських вкладів), що характеризує можливості банків зі своєчасного повернення вкладів. Цей вид рейтингу призначений для використання вкладниками. Його присвоєння законодавчо не регламентується, тому у кожного з агентств для рейтингу депозитів існує власна спеціалізована шкала. У процесі присвоєння цього рейтингу банк порівнюється виключно з іншими банками, що дозволяє точніше розмежовувати рівень надійності вкладень у різних банках, ніж при використанні кредитного рейтингу, тому для вкладників рейтинг депозиту зручніше, ніж кредитний рейтинг.
Які банки можуть бути уразливими в 2013 році
Весь спектр різних видів кредитних рейтингів і рейтингових шкал представлений на сайтах рейтингових агентств. Там же можна знайти і пояснювальну інформацію: трактування шкал, опис термінології, методологічні підходи до рейтингування, прес-релізи, що коментують зміни рівня рейтингів різних банків і так далі.
На жаль, внаслідок невисокого рівня фінансової грамотності населення, практика використання кредитних рейтингів в Україні поки ще недостатньо поширена. Підвищення фінансової грамотності є на даний момент одним із найбільш важливих завдань, спрямованих на зміцнення довіри до банківської системи. Незалежна асоціація банків України (НАБУ) також робить свій внесок у її вирішення - у межах власного проекту «Підвищення фінансової грамотності населення» проводиться широкий спектр заходів - дні відкритих дверей для школярів і пенсіонерів, дитячі фінансові вікторини, тренінги для підприємців та журналістів і т.д.
За інформацією Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

Заморозки та дощі накриють Рівненщину на вихідних

Найближчими днями Рівненську область накриє хвиля холодного арктичного повітря, що призведе до значного зниження температури, нічних заморозків та опадів у вигляді дощу, а місцями навіть мокрого снігу.
переглядів: 0
Бал за хімію і фізику стане вагомішим - нові правила НМТ 2025

Абітурієнти, які складатимуть НМТ з фізики або хімії у 2025 році, матимуть переваги при вступі до профільних вишів.
переглядів: 259
Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 256
Від сьогодні можна подати повторну заявку на НМТ

Із 9 по 14 травня триває реєстрація для участі в додаткових сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ).
переглядів: 265
Чим відрізняється фторопласт від інших видів пластику

Фторопласт не використовують «просто так» — його обирають, коли інші матеріали не витримують умови експлуатації. Він дорогий у порівнянні з поліетиленом або поліамідом. Наприклад, якщо розглянути товари від ТОВ ПКФ Електропласт — постачальника кондукційних та електроізоляційних пластиків, фторопластові заголовки будуть приблизно у 2-3 рази дорожчі за інші. Але матеріал є незамінним там, де потрібно поєднання хімічної стійкості, термостабільності й мінімального тертя. Розгляньмо конкретні галузі та чому саме ПТФЕ.
переглядів: 443