Священик з Рівненщини очолив єпархію в Харкові
А намісником монастиря на Козацьких могилах призначено благочинного цього монастиря ієромонаха Софронія (Володимира Бордюка). Його возведено в сан ігумена. Про це повідомляє офіційний веб-сайт УПЦ КП.
Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких могилах постав на місці битви українського війська козаків і селян під проводом Богдана Хмельницького і польського війська короля Яна ІІ Казимира 1651 року, відомої як битва під Берестечком. Перші ченці тут з'явились 1909 року, а 2 червня 1914 року, у дев'яту п’ятницю після Великодня, відбулося урочисте освячення комплексу Козацьких Могил із заснованим тут монастирем-скитом, яке звершив єпископ Кременецький Діонісій (Велединський). Скит було приписано до Почаївської Лаври.
1025-річчя Хрещення Русі: у Рівному відкрили “Дорогу до храму”

Завмерло життя у монастирі в 1958 році, коли ченців звідси насильно вивезли. У колишній обителі розміщували ферму, лікарню, зерносховище. Але зберегти двоповерховий монастирський будинок певним чином допомогло відкриття тут у 1967 році музею. Нині це «Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви».
Чернеча молитва над козацькими кістками відновилася у липні 2002 року з відродженням Свято-Георгіївської обителі. Відкриття монастиря благословив тодішній митрополит Рівненський і Острозький Даниїл (+2005). Відтоді щороку, в сьому неділю після Великодня, тут відбувається одне з наймасовіших в Україні православних богослужінь у пам'ять про полеглих у битві під Берестечком. Традиційно його очолює Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Патріарх Філарет на Козацьких могилах: фоторепортаж
Серед святинь монастиря на Козацьких могилах - ікона Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця». Православна церква вшановує її 22 листопада. Старовинна чудотворна ікона знаходиться на Святій Горі Афон, в монастирі «Дохіяр», і була написана у Х столітті. Багато років список з цього чудотворного образу перебуває також у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах. Написаний він був у руському Свято-Пантелиймонівському монастирі на Афоні у 1893 році та подарований братії заснованого монастиря на Козацьких Могилах у 1914 році, про що є відповідний напис зі зворотнього боку ікони.
5 чудотворних ікон Рівненщини
Ікона знаходиться у Георгіївському соборі монастиря, з лівого боку від іконостасу головного приділу. У монастирі можна придбати освячений біля цієї ікони єлей, який необхідно з молитвою і вірою використовувати для зцілення душевних та тілесних хвороб.
Молитви на ніч

УПЦ КП, козацькі могили, Свято-Георгіївський чоловічий монастир, ієромонах Софроній, архімандрит Митрофан
Рівне сьогодні зустрічне полеглих воїнів місією "На щиті": маршрут супроводу

Сьогодні, 10 травня, Рівненська громада зустрічатиме екіпаж місії "На щиті", який повертає додому загиблих Героїв. Жителів міста закликають гідно вшанувати пам'ять воїнів, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.
переглядів: 191
У Рівному відбудеться зустріч з відомим поетом Андрієм Пермяковим

Наступного тижня, 13 травня, о 17:00, запрошують на особливу зустріч до Рівненської обласної бібліотеки для молоді (вул. Київська, 18).
переглядів: 365
Матч "Верес" - "Рух" судитиме арбітр із Черкас

Бригаду арбітрів на матч 28-го туру VBET Української Прем’єр-ліги між «Рухом» та «Вересом» очолить 40-річний Володимир Новохатній із Черкас. Для нього це буде дебютна гра у поточному сезоні за участю рівненського клубу.
переглядів: 301
Сьогоднішнє вшанування святого Миколая: історія свята

Щороку 9 травня християни вшановують одну з ключових подій у шануванні святителя Миколая Чудотворця — перенесення його мощів із міста Мири у Лікії (сучасна Туреччина) до італійського міста Барі.
переглядів: 374
На Рівненщині ще є час зареєструватися на "Ігри ветеранів"

Уже завтра, 10 травня, завершується реєстрація на участь у регіональному відборі з кросфіту, який проходить у межах всеукраїнських змагань, започаткованих Міністерством у справах ветеранів України. Сам турнір відбудеться 17 травня на Рівненщині.
переглядів: 317