Подорожчання оцінки нерухомості відтермінували на три місяці
«Сьогодні уряд України підтримав пропозицію Міністерства юстиції, Адміністрації Президента й ухвалив рішення про відстрочення вступу нових правил оцінки майна в силу на три місяці», – сказала пані Лукаш.
Також, за її словами, уряд дозволив громадянам використовувати звіти про оцінку майна, зроблені раніше.
«Будемо сподіватися, що прем'єр-міністр невідкладно підпише дану постанову (про відстрочку – НБН) уже в найближчі години», – додала вона.
Крім того, Олена Лукаш зазначила, що «на сьогодні в 62 рази менше оцінювачів, ніж було раніше, що істотно ускладнить доступ громадян до реєстрації».
Міністр також звернула увагу на необхідність надати можливість всім охочим пройти навчання для отримання сертифікату оцінювача нерухомості для цілей оподаткування.
Нагадаємо, з 1 серпня мали набрати чииності нові правили оформлення купівлі-продажу нерухомомсті. Фізичні особи, що продають рухоме і нерухоме майно, повинні отримувати оцінку майна для сплати податків виключно у спеціалізованих оцінювачів.
Як повідомили у прес-службі Мін'юсту, запровадження нових правил оцінки з 1 серпня 2013 року містило ряд основних ризиків:
На сьогодні кількість юридичних осіб, що мають право здійснювати оцінку нерухомого майна для цілей оподаткування, є вкрай недостатньою.
Для прикладу: до запровадження нових правил право здійснювати оцінку мали будь-які із майже 10 000 оцінювачів, які знаходяться у складі 3300 юридичних осіб.
Станом на 1 серпня 2013 року реально здійснювати оцінку за новими правилами можуть лише 95 юридичних осіб та 161 фізична особа – оцінювач (що у 63 рази менше кількості тих суб’єктів, які мали право здійснювати оцінку до 1 серпня 2013 року).
Така ситуація зумовлена тим, що Фонд державного майна України не мав достатнього часу для проведення навчання та сертифікації необхідної кількості оцінювачів.
Наступним ризиком були можливі масові відмови нотаріусів у посвідченні угод.
Щодня в Україні нотаріуси реєструють: нерухомого майна – 1 472 дій; земельних ділянок – 546 дій; свідоцтв на право на спадщину (у складі якої є нерухоме майно) – 1 736 дій.
Отже, 161 оцінювач ніяким чином не в змозі задовольнити попит громадян України у разі укладення ними угод.
Новий порядок передбачає право здійснювати оцінку впродовж 14 робочих днів (майже 3 тижні). Нові оцінювачі ще не застосовували нові правила оцінки на практиці, а тому громадяни України змушені будуть чекати інколи по 3 тижні для отримання звіту оцінювача. Це, безумовно, могло створити перешкоди для реалізації громадянами їх права власності на нерухоме майно.
Раніше за одну оцінку громадяни сплачували приблизно від 200 грн. до 800 грн. Враховуючи обмежену кількість, а відтак фактичне монопольне становище нових оцінювачів, якою буде ціна на їх послуги достеменно не відомо. За попередньою інформацією, ціна буде мінімум у 3 рази дорожче.
Крім того, громадяни, які замовили та оплатили проведену до 1 серпня 2013 року оцінку, змушені були замовити та оплатити її повторно.
Отже, громадяни з 1 серпня 2013 року опинились у ситуації, коли вони фактично позбавлені можливості реалізувати своє конституційне право на розпорядження своєю власністю без додаткових матеріальних витрат та перешкод.
Створення такої ситуації суперечило б засадам внутрішньої політики держави у питаннях зменшення витрат населення та покращення їх добробуту.
Сьогодні одностайним рішенням Уряду ситуацію було виправлено.

Відновлено рух тролейбусів по вулиці Дубенській

Рух тролейбусів маршрутів №2, №7 та №11 на вулиці Дубенській у Рівному повністю відновлено.
переглядів: 166
Деякі мешканці Рівненщини можуть отримати 908 гривень на книжки в межах програми «єКнига»

У межах урядової ініціативи «єКнига» громадяни, яким виповнилося 18 років у 2024 році, а також ті, хто досягатиме повноліття цьогоріч чи в наступні роки, можуть отримати одноразову виплату в розмірі 908 гривень для придбання книжкової продукції.
переглядів: 221
Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні

Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника.
переглядів: 751
Як приготувати мед із кульбаб: найсмачніший рецепт

Кульбабовий мед — це справжній скарб весни. Він має приємний золотистий колір, ніжний аромат та корисні властивості.
переглядів: 1202
Як рівненський бізнес використовує повітряно-бульбашкову плівку: тренди, поради та інновації
У сучасному світі підприємці шукають прості, але ефективні рішення для збереження продукції, оптимізації логістики та зниження витрат. Один із таких способів – використання повітряно бульбашкової плівки. У Рівному цей матеріал активно застосовують як великі компанії, так і дрібні виробники.
переглядів: 292