Подати
оголошення

08.08.2013, 13:31

Розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга, змінили

Вступили в дію нові правила сплати податку на нерухомість.
Президент України Віктор Янукович підписав Закон „Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості”, який на початку липня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні. Про це повідомляє офіційний портал Верховної Ради України.

Новий закон передбачає, що пільга зі сплати податку на нерухомість нараховуватиметься по-новому. Зокрема, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків "пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м, знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м, він також не сплачуватиме податок на нерухомість.

Якщо ж особа володіє більшою площею, як це визначено в законі для пільгового оподаткування, то за усі «зайві» квадратні метри житла доведеться сплатити податок.

За умови, що нерухомість використовується власником для отримання доходів –здається в оренду, лізинг чи використовується у підприємницькій діяльності, пільга на них не діє, - наголошують фахівці Міндоходів.

Рівненські податківці розповіли, як нараховується податок на нерухомість і як його сплатити

Згідно із законом, власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік у наступному - 2014 році.

Водночас до 31 грудня поточного року власники можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів. Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації власника нерухомості.

В Україні пропонують скасувати податок на нерухомість

Ставки податку будуть диференційовані.

Для власників:
- квартир
- не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, у разі перевищення ставка становитиме 2,7%;

- будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7%;

- квартир та будинків – 1 відсоток м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7%.

Для юридичних осіб
також продовжено термін подання декларації з податку на нерухомість з "1 лютого” до "20 лютого”.

Фізичні особи повідомлення про сплату податку отримуватимуть до 1 липня.

Чи повернуть гроші, сплачені за податок на нерухомість

Нагадуємо, що громадяни, які вже сплатили податок у поточному році, можуть повернути сплачені кошти. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів).

Разом з цим, сплачені кошти в поточному році за згодою платника можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році.

Про це повідомили в Інформаційно-комунікаційному відділі ГУ Міндоходів у Рівненській області.