В Україні хочуть збільшити кількість обов’язкових щеплень
У Рівному припинили вакцинувати дітей від туберкульозу
"Імунізація українців є одним з головних пріоритетів діяльності міністерства, оскільки це питання безпеки нашої держави та здоров'я нинішніх і майбутніх поколінь. Ми повинні розробити такий календар щеплень, який би відображав реальну потребу населення з урахуванням фінансових можливостей держави", - зазначив Толстанов.
У свою чергу керівник робочої групи, завідувач кафедри мікробіології Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, академік НАМН України Володимир Широбоков поінформував, що спеціалісти, зокрема, пропонують внести незначні зміни в терміни та інтервали проведення щеплень проти гепатиту В, для профілактики дифтерії, кашлюку, правця, для профілактики поліомієліту.
5 міфів про вакцинацію
Також, відповідно до рекомендацій ВООЗ, яка пропонує збільшити кількість обов'язкових щеплень, яких нині в Україні десять, на більшу кількість, робоча група рекомендувала внести до календаря щеплень пневмококову вакцину, яку використовують фактично всі розвинені країни від пневмонії; менінгококову вакцину, що може забезпечити зниження захворювань в структурі менінгітів на 50%, та вакцину проти папіломавірусу, що має суттєво вплинути на кількість захворювань на рак шийки матки. А от чи стануть ці щеплення обов'язковими, чи будуть рекомендованими, робоча група вирішить після додаткових дискусій.
До 100-річчя від дня народження відомого рівненського гінеколога відкрили меморіальну дошку
На завершення Толстанов підкреслив, що думки членів робочої групи мають бути враховані в остаточному варіанті календаря, але вони мають бути аргументовані та обгрунтовані, виходячи із сучасного досвіду, наукових досліджень та прикладів застосування подібних календарів у сусідніх та європейських країнах.
Узагальнені пропозиції для остаточного внесення змін у Національний календар щеплень робоча група має надати до початку вересня.
На Рівненщині у 2024 році виплатили 3,5 млрд грн соціальної допомоги
Упродовж минулого року в Рівненській області на соціальні виплати спрямували 3,5 мільярда гривень.
переглядів: 171
У Львові розпочали будівництво першого крематорію
У Львові зроблено важливий крок у напрямку сучасного та екологічного підходу до сфери поховань. На території Голосківського кладовища урочисто заклали капсулу на місці майбутнього крематорію.
переглядів: 324
На Рівненщині попрощались із шістьма захисниками
На Рівненщині попрощались із шістьма захисниками- Віктором Гричиною з Зарічненської громади, Валерієм Яйченею з Вараської громади, а також Петром Середою, Назаром Мозольом, Олександром Чудіновичем та Миколою Бречком із Рівненського району.
переглядів: 248
Цікаві факти про водні ресурси Рівненщини
Рівненська область багата на водні ресурси, які формують її природний ландшафт і забезпечують екологічний баланс.
переглядів: 182
Купатися чи не купатися на Водохреще?
Незабаром нас очікує велике свято – Хрещення Господнє. У цей день православні освячують воду, а також пірнають в ополонку.
переглядів: 1105