А ви вже тримали в руках нові 50 копійок?
Із усієї цієї грошової маси 50-копійчаних монет в обігу - близько мільярда штук! За даними Національного банку України, станом на 1 вересня нинішнього року в обігу перебувало 1 013 023 тис. шт. таких монет на суму 506 512 тис. грн.
Чому в Нацбанку вирішили змінити матеріал, із якого виготовлятимуть 50-копійчані монети? Основна передумова зміни матеріалу заготовок, кажуть в НБУ, це поєднання технологічного та економічного ефекту, а саме використання новітніх технологій під час виготовлення заготовок та карбування монет, а також зменшення вартості металу через відмову від кольорових металів (і сплавів), вартість яких на міжнародному ринку підвищується і призводить до збільшення собівартості виготовлення розмінних монет.
Головний банкір Рівненщини - про курси валют, банки та персональні дані [ЧАСТИНА 1]
У Національному банку уточнюють, що прийняттю рішення про заміну матеріалу заготовок для зазначених розмінних монет передувало ретельне вивчення відповідного світового досвіду. Аналіз сучасної світової монетної продукції за даними Coin Registration Office (Royal Mint) свідчить, що для виготовлення розмінних монет у світі використовується близько десяти металевих сплавів на основі міді, алюмінію, нікелю, цинку тощо. "Є варіанти з різними пропорціями компонентів сплавів. Рідше використовується чистий монометал – мідь, нікель. Деякі країни карбують монети на плакованих заготовках – мідне ядро, покрите нікелем, залізне ядро, плаковане міддю тощо", – пояснив директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу Національого банку України Віктор Нестеренко. Він зазначив, що, наприклад, у Польщі для монет номіналами 10, 20, 50 грошей та 1 злотий використовувався мельхіор, у Росії для монет номіналами 10 і 50 копійок – мідно-цинковий сплав. Монети ж з гальванічним покриттям в обігу мають близько 40 країн світу, наприклад, країни Європейського Союзу, Великобританія, Аргентина, Канада тощо.
Нам, споживачам, важливо знати, що монети "старого" зразка вилучатися з обігу не будуть.
Скільки мандаринів можна з'їсти без шкоди для здоров’я?
Мандарини – це справжній смаколик зимового сезону, що асоціюється зі святковим настроєм і теплом. Але окрім приємного аромату і смаку, ці цитрусові мають багато корисних властивостей для організму.
переглядів: 118
Дзвінки через Wi-Fi: як рівнянам бути на зв’язку у разі відсутності мобільного покриття
Завдяки технології VoWiFi (Voice over Wi-Fi) жителі Рівненщини, як громадяни усієї України можуть здійснювати голосові дзвінки через Wi-Fi-мережу навіть там, де мобільне покриття недоступне.
переглядів: 125
Без черг та метушні: отримати "тисячу Зеленського" можна через Укрпошту
Укрпошта повідомляє про старт виплат «Зимової єПідтримки» – одноразової державної допомоги, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським для підтримки громадян у складний зимовий період з 4 грудня 2024 року.
переглядів: 143
Коли стригти волосся у грудні: місячний календар сприятливих і невдалих днів
Напередодні свят всі поспішають привести до ладу зовнішній вигляд. Коли ж варто записатись до майстра, щоб зміна образу вдалась і радувала вас?
переглядів: 183
Як приготувати смачний та корисний сніданок для дитини: знадобиться всього кілька інгредієнтів
Ці рецепти не тільки прості у приготуванні, але й забезпечать вашу дитину необхідними поживними речовинами для активного та здорового дня. Пам'ятайте, що смачний сніданок - це перший крок до здорового способу життя вашої родини.
переглядів: 1780