А ви вже тримали в руках нові 50 копійок?
Із усієї цієї грошової маси 50-копійчаних монет в обігу - близько мільярда штук! За даними Національного банку України, станом на 1 вересня нинішнього року в обігу перебувало 1 013 023 тис. шт. таких монет на суму 506 512 тис. грн.
Чому в Нацбанку вирішили змінити матеріал, із якого виготовлятимуть 50-копійчані монети? Основна передумова зміни матеріалу заготовок, кажуть в НБУ, це поєднання технологічного та економічного ефекту, а саме використання новітніх технологій під час виготовлення заготовок та карбування монет, а також зменшення вартості металу через відмову від кольорових металів (і сплавів), вартість яких на міжнародному ринку підвищується і призводить до збільшення собівартості виготовлення розмінних монет.
Головний банкір Рівненщини - про курси валют, банки та персональні дані [ЧАСТИНА 1]
У Національному банку уточнюють, що прийняттю рішення про заміну матеріалу заготовок для зазначених розмінних монет передувало ретельне вивчення відповідного світового досвіду. Аналіз сучасної світової монетної продукції за даними Coin Registration Office (Royal Mint) свідчить, що для виготовлення розмінних монет у світі використовується близько десяти металевих сплавів на основі міді, алюмінію, нікелю, цинку тощо. "Є варіанти з різними пропорціями компонентів сплавів. Рідше використовується чистий монометал – мідь, нікель. Деякі країни карбують монети на плакованих заготовках – мідне ядро, покрите нікелем, залізне ядро, плаковане міддю тощо", – пояснив директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу Національого банку України Віктор Нестеренко. Він зазначив, що, наприклад, у Польщі для монет номіналами 10, 20, 50 грошей та 1 злотий використовувався мельхіор, у Росії для монет номіналами 10 і 50 копійок – мідно-цинковий сплав. Монети ж з гальванічним покриттям в обігу мають близько 40 країн світу, наприклад, країни Європейського Союзу, Великобританія, Аргентина, Канада тощо.
Нам, споживачам, важливо знати, що монети "старого" зразка вилучатися з обігу не будуть.

Бал за хімію і фізику стане вагомішим - нові правила НМТ 2025

Абітурієнти, які складатимуть НМТ з фізики або хімії у 2025 році, матимуть переваги при вступі до профільних вишів.
переглядів: 589
Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 705
Курячі яйця можуть подешевшати

У травні українці можуть очікувати незначне здешевшання курячих яєць. Після стрімкого зростання цін, яке тривало з осені минулого року, ситуація на ринку починає стабілізуватись.
переглядів: 617
Чи можна саджати і працювати на городі у повний місяць: поради і застереження

Повний місяць здавна викликає цікавість і навіть побоювання серед людей, особливо у тих, хто займається землеробством. У традиційному сільському календарі фази Місяця часто враховують при плануванні робіт на городі.
переглядів: 318
Коли сходить морква, буряк та огірки: терміни проростання овочів

Весна — час посіву овочів на городі. Але після висівання насіння багатьох цікавить головне питання: через скільки днів з’являться перші сходи?
переглядів: 948