Подати
оголошення

21.10.2013, 23:52

З ким об'єднають службу зайнятості?

Об’єднана Служба з питань зайнятості та праці надасть можливість ефективно захистити кожного працівника на всіх етапах трудового процесу. Про це заявила 21 жовтня міністр соціальної політики України Наталія Королевська. Про які саме зміни йдеться?
"Урядовий портал" пояснює: під час селекторної наради з питань погашення заборгованості із заробітної плати 13 вересня Перший віце-прем’єр міністр України Сергій Арбузов доручив Мінсоцполітики підготувати пропозиції, які б дозволили підвищити ефективність державного управління у сфері праці та зайнятості. На виконання доручення було створено міжвідомчу робочу групу, до якої увійшли представники міністерства, Держслужби зайнятості та Держпраці. Потім було розширено склад учасників групи за рахунок сторін соціального діалогу, експертів та науковців. І ось на засіданні "круглого столу" 21 жовтня вже відбулось обговорення доопрацьованого проекту Указу Президента про об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції з питань праці.

«Готуючи проект Указу, ми виходили з того, що головне завдання об’єднаної служби – це ефективний захист кожного працівника на всіх етапах трудового процесу. Починаючи від прийому на роботу і закінчуючи розірванням трудових відносин з роботодавцем», – зазначила Наталія Королевська. За її словами, проект Указу про об’єднання Держслужби зайнятості та Держпраці є частиною антикризового пакету, який направлений на посилення захисту прав робітників та ринку праці загалом, а також на соціальне та економічне стимулювання працівників та роботодавців.

«Перша частина – це продовження реформування системи зайнятості та впровадження нових стимулів для роботодавців створювати нові робочі місця», – повідомила вона. Друга частина пакету антикризових заходів, наголосила керівник соціального відомства, – це запровадження нових сучасних механізмів захисту прав працюючих.

Директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук: "Вчіться упродовж всього життя – будете успішними"

«На даний момент у сфері захисту прав працюючих є очевидні проблеми. До служби зайнятості протягом 9 місяців звернулися 1,5 млн. людей. Їх проблемами опікується 15490 працівників у 573 представництвах», – сказала міністр. У той же час, за її словами, в Україні - 20 мільйонів працездатного населення, з яких понад 13 мільйонів працюють офіційно і сплачують внески до фондів соцстрахування. «Разом з тим захистом їхніх трудових прав займається лише 733 інспектори у 27 територіальних органах Інспекції. Тільки підприємств, де є борги по зарплаті, нараховується 1310, і кожному треба приділити увагу. На даний момент увагою інспекторів не охоплено 252 адміністративно-територіальні одиниці та 98% роботодавців», – повідомила міністр. На її переконання, створення єдиної Служби надасть нові можливості для реалізації закону про зайнятість – особливо в частині стимулювання створення нових робочих місць.

Керівник Молодіжного центру праці "Спеціаліст" Наталія Савенко: “Де брати ідеї? “Крадіть” їх!”

«Працівники об’єднаної служби зможуть тісніше працювати із роботодавцями безпосередньо на підприємствах, а не сидячи в офісах. Зі свого боку, роботодавці за короткий проміжок часу зможуть отримати максимум комплексних послуг. Адже замість двох органів тепер взаємодія відбуватиметься лише з представниками Служби з питань праці та зайнятості», - підсумувала Наталія Королевська.

Робота для інвалідів у Рівному: де і як її знайти?

"Чекати офіційного об’єднання Служби зайнятості та Держпраці, склавши руки, не варто. Тісну співпрацю цих двох структур потрібно починати вже зараз", - заявила міністр. Зокрема, у рамках налагодження співпраці Міністр доручила Службі зайнятості та Держпраці, як на центральному рівні, так і на місцях, налагодити дієвий механізм обміну інформацією. Перш за все вона повинна стосуватися питань порушення законодавства про зайнятість і працю, порушення строку реєстрації трудових договорів між фізичною особою-роботодавцем і найманим працівником та одержання інформації про заплановане масове вивільнення.