З ким об'єднають службу зайнятості?
«Готуючи проект Указу, ми виходили з того, що головне завдання об’єднаної служби – це ефективний захист кожного працівника на всіх етапах трудового процесу. Починаючи від прийому на роботу і закінчуючи розірванням трудових відносин з роботодавцем», – зазначила Наталія Королевська. За її словами, проект Указу про об’єднання Держслужби зайнятості та Держпраці є частиною антикризового пакету, який направлений на посилення захисту прав робітників та ринку праці загалом, а також на соціальне та економічне стимулювання працівників та роботодавців.
«Перша частина – це продовження реформування системи зайнятості та впровадження нових стимулів для роботодавців створювати нові робочі місця», – повідомила вона. Друга частина пакету антикризових заходів, наголосила керівник соціального відомства, – це запровадження нових сучасних механізмів захисту прав працюючих.
Директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук: "Вчіться упродовж всього життя – будете успішними"
«На даний момент у сфері захисту прав працюючих є очевидні проблеми. До служби зайнятості протягом 9 місяців звернулися 1,5 млн. людей. Їх проблемами опікується 15490 працівників у 573 представництвах», – сказала міністр. У той же час, за її словами, в Україні - 20 мільйонів працездатного населення, з яких понад 13 мільйонів працюють офіційно і сплачують внески до фондів соцстрахування. «Разом з тим захистом їхніх трудових прав займається лише 733 інспектори у 27 територіальних органах Інспекції. Тільки підприємств, де є борги по зарплаті, нараховується 1310, і кожному треба приділити увагу. На даний момент увагою інспекторів не охоплено 252 адміністративно-територіальні одиниці та 98% роботодавців», – повідомила міністр. На її переконання, створення єдиної Служби надасть нові можливості для реалізації закону про зайнятість – особливо в частині стимулювання створення нових робочих місць.
Керівник Молодіжного центру праці "Спеціаліст" Наталія Савенко: “Де брати ідеї? “Крадіть” їх!”
«Працівники об’єднаної служби зможуть тісніше працювати із роботодавцями безпосередньо на підприємствах, а не сидячи в офісах. Зі свого боку, роботодавці за короткий проміжок часу зможуть отримати максимум комплексних послуг. Адже замість двох органів тепер взаємодія відбуватиметься лише з представниками Служби з питань праці та зайнятості», - підсумувала Наталія Королевська.
Робота для інвалідів у Рівному: де і як її знайти?
"Чекати офіційного об’єднання Служби зайнятості та Держпраці, склавши руки, не варто. Тісну співпрацю цих двох структур потрібно починати вже зараз", - заявила міністр. Зокрема, у рамках налагодження співпраці Міністр доручила Службі зайнятості та Держпраці, як на центральному рівні, так і на місцях, налагодити дієвий механізм обміну інформацією. Перш за все вона повинна стосуватися питань порушення законодавства про зайнятість і працю, порушення строку реєстрації трудових договорів між фізичною особою-роботодавцем і найманим працівником та одержання інформації про заплановане масове вивільнення.

наймані працівники, роботодавці, служба зайнятості, Наталія Королевська, Державна служба зайнятості, Державна інспекція праці
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 538
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 290
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 827
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 339
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 440