Янукович замінив громадські роботи штрафом
У новій редакції заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому випадку визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян (17 грн).
Магазини штрафуватимуть за відмову в розрахунку карткою
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливість застосування штрафу, з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює 5 годинам громадських робіт, але на строк не більш як 15 діб.
Водії більше не будуть приносити у ДАІ квитанції про сплату штрафів
Громадські роботи як вид адміністративного стягнення полягає у виконанні правопорушником у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Громадські роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від двадцяти до шістдесяти годин (що відрізняє громадські роботи як адміністративне стягнення від аналогічних робіт як кримінальне покарання). Вони відбуваються у вільний від роботи чи навчання час не більш як чотири години на день, а неповнолітніми — дві години на день. Громадські роботи не призначаються інвалідам I та II групи, вагітним жінкам та пенсіонерам. Строк громадських робіт обчислюється в годинах, які правопорушник безпосередньо працював.
Громадські роботи — це відносно новий вид адміністративного стягнення, він з'явився в КУпАП у вересні 2008 року. Призначається за такі правопорушення, як керування транспортними засобами в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, залишення місця ДТП тощо. Контроль за виконанням цього виду стягнення покладається на кримінально-виконавчу інспекцію, яка керується у своїй роботі положеннями Кодексу України про адміністративні правопорушення та Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт (затверджений 19 березня 2013). Кримінально-виконавча інспекція кожного року погоджує перелік таких робіт. Правопорушники беруться на облік за місцем проживання і приступає до робіт протягом десяти діб з дня отримання інспекцією постанови суду, що набрала законної сили. Перед безпосереднім відбуванням громадських робіт з порушником проводиться бесіда, в ході якої йому роз'яснюються умови і порядок відбування стягнення та наслідки ухилення. В разі ухилення правопорушника від відбування громадських робіт постановою судді невідбутий строк громадських робіт може бути замінено адміністративним арештом із розрахунку: один день арешту за п'ять годин громадських робіт. В разі відбуття призначеної кількості годин, скасуванням постанови із закриттям справи про адміністративне правопорушення, наявності підстав, що унеможливлюють виконання громадських робіт, смерті порушника або заміни невідбутої частини адміністративним арештом, що підтверджено відповідними документами, виконання стягнення у виді громадських робіт припиняється, а порушник знімається з обліку.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Президент України, виправні роботи, штраф, громадські роботи, закон, кодекс, адміністративні правопорушення
З 1 серпня "Укрзалізниця" збільшує кількість жіночих купе в поїздах
![](/images/articles/2/small/1720941602.jpg)
З 1 серпня 2024 року Укрзалізниця розширює список поїздів, де доступні вагони з жіночими купе. До 8 вже курсуючих маршрутів додаються ще 4.
переглядів: 661
В Україні запустили в обіг поштову марку "Янголи війни"
![](/images/articles/2/small/1722004990.jpg)
Вона присвячена лікарям і це зробили напередодні Дня медика. Спецпогашення відбулось у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни в Клевані.
переглядів: 243
У Костополі діє Клуб активного довголіття для літніх людей
![](/images/articles/2/small/1722004564.jpg)
Активний відпочинок, культурний розвиток та психологічна підтримка. Усе це люди похилого віку можуть отримати в КЗ «Центр культурних послуг» Костопільської міської ради.
переглядів: 257
На Басовому Куті встановили нові лавки та смітники
![](/images/articles/2/small/1722003860.jpg)
Працівники Рівненського міського тресту зеленого господарства встановили на Басовому Куті лавки та смітники.
переглядів: 234
Олімпійський прапор замайорів біля Рівненської ОДА
![](/images/articles/2/small/1722002314.jpg)
Його підняли з нагоди старту у Парижі ХХХІІІ Літніх Олімпійських ігор.
переглядів: 264