В Україні - нова Національна програму протидії ВІЛ/СНІДу
До нововведень майбутньої Програми відносять пілотне впровадження ефективних форм організації надання медичної допомоги людям, що живуть із ВІЛ. Вперше передбачається гендерний підхід до організації та надання медичних послуг. Поряд з цим розроблено низку інноваційних заходів із профілактики та лікування хвороби. Зокрема, це підтримка вітчизняних медико-біологічних розробок антиретровірусних і замісних препаратів, а також доступ хворих на ВІЛ до допоміжних репродуктивних технологій.
За прогнозами експертів, до кінця 2018 року планується охопити лікуванням близько 140 тисяч пацієнтів. Крім того, програма передбачає значне збільшення числа кабінетів і центрів із тестування на ВІЛ, де буде забезпечуватися медичний та соціальний супровід, здійснюватися інтернет-консультування, надаватися засоби індивідуального захисту.
У Рівному вшанували людей, які померли від СНІДу
До слова, торік в Україні вперше за час незалежності зафіксовано зменшення кількості нових випадків ВІЛ. А за результатами першого півріччя 2013 року на 12% зменшився рівень смертності від хвороб, зумовлених СНІДом. За 10 років у шість разів знижено рівень передачі вірусу імунодефіциту від матері до дитини (з 27,8% до 4,9%), у десять разів збільшено рівень охоплення профілактичним антиретровірусним лікуванням жінок, у яких під час вагітності було діагностовано ВІЛ-інфекцію.
Рівнян закликали “не відфутболювати” ВІЛ-позитивних людей
У Рівненській області від часу першого випадку виявлення ВІЛ-інфекції й досьогодні зареєстровано вже 2000 таких випадків. Загалом же ситуація із захворюванням на СНІД на Рівненщині останнім часом стабілізувалася. Зменшується кількість нових випадків та не зростають темпи приросту. В середньому в Україні показник захворюваності становить 100-150 випадків на 100 000 населення, на Рівненщині ж - близько 20.
Рівненська область: де найбільше хворих на СНІД?
Найбільшою проблемою залишається те, що людей, які хочуть добровільно пройти обстеження на ВІЛ/СНІД, - небагато. Натомість позитивним є той факт, що 85% ВІЛ-інфікованих стають на облік.
У Рівному анонімні обстеження на ВІЛ/СНІД можна пройти за такою адресою:
Рівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом - вул. вул. Соборна, 189. Тедефони: (0362) 22-69-42, 22-15-01.
Кірм того, анонімне обстеження можна пройти, звернувшись до своїх територіальних поліклінік.
Довідка
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) відомий з початку 80-х років ХХ століття. До теперішнього часу відомі його природа і структура, шляхи передачі та життєздатність вірусу. Коли людина заражається ВІЛ, вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре на протязі багатьох років і навіть не знати, що він інфікований. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливим для багатьох інфекційних хвороб. Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 25 днів – три місяці після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу. Цей період після зараження і до появи антитіл до ВІЛ у крові називається “періодом вікна”.
ВІЛ та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ – це вірус, що вражає імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету. Людина, що живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно. Власне, хвороба СНІД (Синдром набутого імунодефіциту) зазвичай виникає через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або декілька дуже серйозних захворювань.
Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – провести спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

ВІЛ/СНІД, СНІД, медицина, охорона здоров’я, профілактика, уряд
Найкращі привітання для найріднішої людини в День матері

Мама є найріднішою людиною в житті кожного з нас. Традиційно у другу неділю травня в Україні відзначають День матері.
переглядів: 191
В Острозі попрощаються із загиблим Героєм

Острозька громада отримала трагічну звістку – загинув солдат Вадим Вербицький. Захисник народився 24 грудня 1984 року.
переглядів: 189
День матері в Україні 2025: коли святкуємо та яка історія стоїть за найтеплішим святом весни

У другу неділю травня в Україні відзначають одне з найніжніших і найдушевніших свят року — День матері. У 2025 році ця дата припадає на 11 травня. Це день, коли ми зупиняємо щоденні справи, щоб подякувати тим, завдяки кому прийшли у світ — нашим мамам.
переглядів: 259
Гороскоп на 11 травня: день, коли варто тримати емоції під контролем

11 травня астрологи радять утриматися від важливих рішень і контролювати свої вчинки. День не підходить для імпульсивних дій — надто великий ризик зробити помилку, наслідки якої можуть бути тривалими.
переглядів: 211
Що варто і не можна робити у день Кирила та Мефодія

Сьогодні, 11 травня, за новим церковним календарем Української православної церкви вшановують пам’ять святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності, яких з любов’ю називають учителями слов’ян.
переглядів: 205