Ми у Facebook
07.12.2013, 14:31

Обережно: сонячні магнітні бурі! Як вам захистити своє здоров'я? [+ПОРАДИ]

7 і 8 грудня Земля буде в епіцентрі сонячних магнітних бур. Як уберегти своє здоров'я? Читайте далі!
У грудні 2013 року Сонце проявить найбільшу активність 7 і 8 числа, крім того, незначні магнітні коливання очікуються 4, 13,14, 23, 30 і 31 грудня. Як видно з прогнозу, магнітні бурі у грудні 2013 року будуть незначними, повідомляє "Україна туристична".

Геомагнітні збурення на Землі виникають через процеси, що відбуваються на Сонці, особливо в області темних плям. Під час сонячних спалахів частинки плазми з величезною швидкістю вириваються в космос і, досягаючи нижніх шарів земної атмосфери, викликають бурі на нашій планеті.

Під час магнітних бур метеозалежні люди можуть відчувати головні болі, безсоння, порушення роботи серцево-судинної системи, загострення хронічних захворювань, зниження працездатності, занепад сил, зростання адреналіну в крові, стреси і депресії.

Прогноз погоди до 3000 року: в Україні можна буде вирощувати мандарини!

Кожна людина має різну реакцію організму на магнітні бурі. Чому сонячна активність так сильно впливає на наш організм, наукою досі досконально не вивчено. Вважається, що причиною поганого самопочуття людини може бути стан її здоров`я на цей момент. Здорові ми чи хворі, в якому стані наш імунітет, страждаємо ми від депресії або інших психічних розладів - всі ці фактори впливають на те, як ми переживемо чергову магнітну бурю.

Крім того важливим чинником є ​​недовірливість. Вважається, що лише 10% людства дійсно страждає від надмірної сонячної активності, а інші 90%, ознайомившись із прогнозом магнітних бур на найближчий період, придумують собі симптоми і вірять у них.

Снігопади в Рівненській області триватимуть до 8 грудня

Так чи інакше, а для того, щоб легше пережити магнітні бурі у грудні 2013 року, фахівці радять:

- обмежити роботу, що вимагає підвищеної уваги і зосередженості, або відкласти її на інший час;
- не провокувати конфліктів і не брати у них участь;
- більше відпочивати і гуляти на свіжому повітрі, зменшити важке фізичне навантаження;
- контролювати артеріальний тиск;
- приймати контрастний душ;
- для зниження нервозності вживати заспокійливі засоби: валеріану, собачу кропиву, глід, шавлію, заспокійливі чаї; при цьому прислухатися до рекомендацій лікаря і завжди мати при собі необхідні ліки;
- раціонально харчуватися, щоб знизити рівень холестерину в краціонально ові. Рекомендується рослинна дієта, вживання натуральних соків, відварів, цикорію, молочна дієта і нежирне м`ясо. Виключити вживання алкоголю.

Нагадаємо, що цими вихідними, 7 і 8 грудня над Європою продовжує лютувати циклон Ксав'єр. У зоні його впливу опинилась і Україна.

Сильний вітер на Рівненщину приніс ураган Ксав'єр

Довідка
Геомагнітні бурі — це збурення магнітного поля Землі тривалістю від кількох годин до кількох діб (від 12 до 72 або більше годин), викликане надходженням в околиці Землі збуджених високошвидкісних потоків сонячного вітру і пов'язаної з ними ударної хвилі. Геомагнітні бурі відбуваються в основному в середніх і низьких широтах Землі. У результаті спалахів на Сонці в космічний простір викидається величезна кількість речовини (здебільшого протонів і електронів), частина яких, рухаючись зі швидкістю 400–1000 км/с, за один-два дні досягає земної атмосфери. Магнітне поле Землі захоплює з космічного простору заряджені частинки. Дуже сильний потік часток збурює магнітне поле планети, через що швидко і сильно змінюються характеристики магнітного поля. Таким чином, геомагнітна буря — це швидкі й сильні зміни в магнітному полі Землі, що виникають у періоди підвищеної сонячної активності. Пік активності Сонця під час попереднього сонячного циклу припав на 2001–2002 роки, коли сонячні вітри виходили з поверхні нашого світила майже постійно, а сонячні плями досягли свого максимуму. Тоді ж фахівці відзначали і вкрай несприятливі наслідки активності і для нашої планети — електронне обладнання давало збої, супутники на орбіті працювали з помилками. Найсильнішою сонячною бурею з усіх будь-коли зафіксованих стала буря 1859 року, відома як «Каррінгтонська подія», яка вивела з ладу більшість магнітних приладів і телеграфні системи. Згідно з аналізом шарів льодової кори, подібний викид частинок Сонцем відбувається лише раз на 500 років. Сонячні бурі такої активності можуть спалити штучні космічні супутники і викликати глобальне відключення електрики.


Міцного вам здоров'я і гарного настрою незалежно від примх погоди!





На правах реклами