22.01.2014, 18:34

Коли затвердять бюджет Рівненщини?

Граничним терміном затвердження місцевих бюджетів слід вважати 3 лютого 2014 року (включно), повідомили з Міністерства фінансів України.
Як інформує офіційний веб-сайт Мінфіну, 21 січня затверджено перший місцевий бюджет – обласний бюджет Київської області.

Згідно зі статтею 77 Бюджетного кодексу України місцеві бюджети, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти, затверджуються не пізніше ніж у двотижневий строк з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України. Закон України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» прийнято Верховною Радою України 16 січня 2014 року та опубліковано в газеті «Голос України» 21 січня 2014 року. Відтак, граничним терміном затвердження місцевих бюджетів слід вважати 3 лютого 2014 року (включно), повідомляє Мінфін.

Зміни до Податкового кодексу з 1 січня 2014


За твердженням аналітиків Міністерства, ключовим напрямом бюджетної політики на 2014 рік у сфері взаємовідносин Державного бюджету з місцевими бюджетами є збалансування загальнодержавних і регіональних інтересів, спрямованих на раціональне використання економічного потенціалу кожного регіону з максимально можливим економічним ефектом. Так, загальний ресурс місцевих бюджетів на 2014 рік у порівнянні з 2013 роком збільшено на 9,8%, або на 21,7 млрд. грн. При цьому інвестиційний ресурс місцевих бюджетів на соціально-економічний розвиток територій зріс на 3,4 млрд. грн., до 16,2 млрд. грн, повідомляє Інформаційно-аналітичний бюлетень Кабінету Міністрів України.

Рівне отримало більше 150 мільйонів доларів інвестицій

Як зазначають урядові аналітики, в поточному році, як і в попередні роки, держпідтримка розвитку регіонів здійснюватиметься через Державний фонд регіонального розвитку, обсяг якого становить 3480,0 млн. грн. При цьому з метою концентрації коштів державної підтримки розвитку регіонів у 2014 році субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій обсягом 1 млрд. грн. є складовою частиною Державного фонду регіонального розвитку.

Пенсії в 2014 році: новини від Пенсійного фонду

Характеризуючи держбюджет-2014, урядовці наголошують, що у документі вперше передбачено видатки, в тому числі, на розширення мережі дошкільних навчальних закладів, модернізацію дитячих спортивних майданчиків загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Вперше передбачено безкоштовне забезпечення сніданками учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. На ці цілі передбачено субвенцію з Державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 607 тис. грн.

Подешевшало тепло для бюджетних установ Рівного


Крім того, буде встановлено надбавки за обсяг і якість виконаної роботи медичним працівникам, що надають первинну медичну допомогу в регіонах, які не беруть участі в пілотному проекті реформування охорони здоров'я.

З 1 січня 2014 року почав діяти податок на нерухомість

Також у Держбюджеті-2014 передбачено кошти на підвищення рівня фінансової забезпеченості місцевих бюджетів за видатками на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та оплату за енергоносії. Крім того, враховано і виплати допомог по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, і забезпечення додаткових виплат медпрацівникам системи екстреної медичної допомоги. Заплановані кошти на підтримку проведення реформування системи охорони здоров'я в цілому.
Щасливе Рівне