Подати
оголошення

03.03.2014, 12:57

Харчування дітей-чорнобильців тимчасово припинили

Тимчасово призупинено гаряче харчування дітей-чорнобильців у семи радіоактивно забруднених районах Рівненщини. Але кошти батькам обов’язково компенсують органи соцзахисту населення. Таке рішення оприлюднило Міністерство соціальної політики України.

Починаючи з 3 березня 2014 року призупинено гаряче харчування потерпілих дітей у 12 областях, які розташовані на радіоактивно забруднених територіях. Сталось це у зв’язку з тим, що Тендерний комітет Мінсоцполітики відмінив торги відповідно до пункту 2 статті 30 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та у зв’язку зі зверненнями учасників торгів щодо порушень законодавства при проведенні тендеру. Крім того, за попередніми результатами торгів виявлено значне зростання вартості таких послуг порівняно з минулим роком, що в умовах обмежених обсягів бюджетного фінансування не дозволить забезпечити потерпілих від аварії на ЧАЕС дітей протягом року необхідним харчуванням, - йдеться на офіційному сайті Мінсоцполітики.

Правоохоронці закликають учнів не стати на хибний шлях

Так, дітям, які не забезпечені гарячим харчуванням у навчальних закладах, буде  виплачена  щомісячна грошова допомога у розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1997 №155 „Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи”: у віці від 6 до 10 років – 180 грн., від 11 до 14 років – 185 грн., від 15 до 18 років – 190 грн. на місяць, пропорційно навчальним дням.

Нові розміри допомог на 2014 рік

Аби отримати вказану компенсацію необхідно звернутися до регіонального органу соціального захисту населення за місцем реєстрації із відповідною заявою та довідкою із навчального закладу.
За попередньою інформацією розпочнеться харчування у школах орієнтовно в квітні цього року.

Нині на Рівненщині отримують безкоштовне гаряче харчування понад 62 тисячі дітей, які проживають у семи радіоактивно забруднених районах області.