07.04.2014, 19:13

У Рівному потік звернень за закордонними паспортами збільшився удвічі

Кількість бажаючих отримати паспорт для виїзду за кордон збільшилась удвічі. З початку року понад 9 тисяч осіб здали документи на оформлення закордонного паспорта. Про ситуацію із закордонними паспортами розповіла начальник управління Державної міграційної служби України в Рівненській області Лілія Драпчинська.
— З вересня до грудня ми працювали в посиленому режимі, оскільки прийом громадян збільшився щонайменше вдвічі. Тоді до нас головним чином зверталися чоловіки, які очікували змін щодо порядку оформлення на роботу в РФ, виїзду туди на заробітки. В основному це були мешканці Рокитнівського, Березнівського та Володимирецького районів. Ми три місяці приймали від них документи.

Як виготовити закордонний паспорт мешканцям Рівного та Рівненської області

З середини лютого знову кількість бажаючих отримати паспорт для виїзду за кордон непомірно зросла. Знову почали утворюватися черги, з'явилася певна напруга. Але цього разу оформляти документи почали рівняни, які побоюються подальшої анексії території України російськими військами. Одні кажуть, що виробляють паспорт, бо раптом введуть військовий надзвичайний стан, ситуація стане до того критичною, що потрібно буде задля безпеки рятуватися зі своїми сім'ями за кордоном. Інші стверджують, що тікати, залишати Україну не мають наміру, а будуть її боронити до останнього. Але й паспорт закордонний, мовляв, нехай буде, так би мовити про всяк випадок, для самозаспокоєння… Основна ж частина рівнян виробляють паспорти, вписують у них дітей та оформляють на них окремі проїзні документи, щоб поїхати на відпочинок за кордон. Більшість із них зізнаються, що в минулі роки відпочивали в Криму, а тепер збираються в країни Європи, зокрема в Болгарію.

У результаті й маємо таке навантаження. Так, якщо раніше упродовж 19 років у середньому видавали по 13-15 тисяч паспортів на рік. То в минулому році — 31 609. З початку цього року вже прийняли понад 9 тисяч заяв на виготовлення паспорта, тисячу — на занесення відомостей про дітей в паспорт, близько 600 — на виготовлення проїзних документів на дітей. Тоді як, для прикладу, у попередні роки упродовж січня-березня ми оформляли 2-3 тисячі паспортів. Додатковою проблемою стало те, що оскільки законодавство дозволяє оформляти паспорт не за місцем реєстрації, до нас почало звертатися багато мешканців Славути, Нетішина. Бо на Хмельниччині, як і в багатьох інших областях, працівники ДМС працюють з обмеженим лімітом — приймають не більше 40-50 документів упродовж дня, як це й повинно бути за нормативними документами. З одного боку, це правильно, тому що після прийому всі документи потрібно перевірити, належним чином оформити. Але з іншого — люди записуються в черги аж на червень. Ми ж так не робимо, а приймаємо всіх, кого встигаємо прийняти за живою чергою. В середньому — це до 90 документів у день на кожному з наших п'яти вузлів, три з яких у Рівному та по одному — у Дубні та Сарнах.

Куди рівнянам можна їхати без візи: Перелік країн на 2014 рік

Минулого тижня голова ДМС України Сергій Радутний пообіцяв виділити два додаткових вузли для Рівненщини. Один плануємо встановити у Кузнецовську, а другий — в Костополі або Дубровиці. До кінця квітня очікуємо отримати ці вузли, а з червня розпочати їхню роботу.

Паспорти для виїзду залишаються такими, як були, бо видачу біометричних планується розпочати з 1 січня 2015 року. Також немає законодавчо-нормативних змін щодо термінів виготовлення та вартості документів. А саме: виготовлення паспорта за 10 днів — 630 грн., до місяця — 380 грн.; внесення даних про дитину у паспорт упродовж двох тижнів — 20 гривень, до тижня — 40; виготовлення проїзного документа дитини — 50 грн., терміново — до 100 гривень.
Щасливе Рівне